PARTNER PORTALU
Stylizowany salon - jak go umeblować

Stylizowany salon - jak go umeblować

Autor: mg
15 lip 2019 09:16

Aktualnie w mieszkaniach Polaków króluje styl nowoczesny we wszystkich jego odmianach. Nie oznacza to bynajmniej, że meble stylizowane zostały odesłane do lamusa. Wciąż są one wyznacznikiem wyrafinowanego gustu i ponadczasowej elegancji.

Choć meble stylizowane przywodzą na myśl czar minionych epok, to wciąż trafiają do współczesnych wnętrz. Są eleganckie, solidnie wykonane, a przede wszystkim wyjątkowe - nadają wnętrzu niepowtarzalny charakter, pełen wyrafinowanego smaku. Co więcej, dzięki swej uniwersalności oprą się upływowi czasu i nie będą podatne na sezonowe, przemijające trendy.

Generalnie rzecz ujmując, meble stylizowane czerpią inspiracje z określonych epok historycznych. Do szczególnie modnych należą meble z czasów Ludwika XV, utrzymane w XIX-wiecznym stylu Ludwika Filipa czy też odwołujące się do niemieckiego biedermeieru. Niesłabnącą popularnością cieszą się również sofy typu chesterfield. Rzecz jasna, niejednokrotnie ich formy zostają uwspółcześnione, przez co same meble stają się stylistycznymi hybrydami. Bywa, że stylizacje wprowadzane są tylko w postaci pojedynczych elementów mebli, np. nóg stołów czy zwieńczeń witryn. Zakres stylizacji jest każdorazowo wyborem producenta mebli.

Ważne jest jednak, żeby meble stylizowane zostały wyeksponowane na stosunkowo dużej przestrzeni.  Tylko wówczas w pełni będą czarowały swym pięknem. Dlatego zwykle trafiają do rezydencji, obszernych apartamentów lub zrewitalizowanych kamienic.  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także