×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sypialnia dla dwojga. Tak ją modnie urządzisz

Sypialnia dla dwojga. Tak ją modnie urządzisz

Autor: Alicja Pietrowska
Dodano: 17 sie 2015 12:05
Zaktualizowano: 18 sie 2015 08:03

Aranżacja sypialni dla dwojga wymaga dobrego pomysłu oraz rozplanowania. Pomieszczenie, które dzielimy z małżonkiem musi być funkcjonalne i sprzyjać wypoczynkowi. Zobacz kuszące i zmysłowe aranżacje sypialni dla zakochanych.

Sypialnia małżeńska powinna być miejscem wyciszenia i spokoju. Neutralna kolorystyka jest wspaniałym punktem wyjścia dla każdej sypialni, zwłaszcza takiej, która musi zaspokoić zmysły zarówno męskie, jak i kobiece. Zarówno w przypadku mebli, jak i wykończenia ścian postawmy więc na stonowaną kolorystykę oraz wykończenia. Monochromatyczne, neutralne barwy, takie jak szary, ciemnoszary lub biel sprawią, że wnętrze nabierze świeżości. Z kolei kolory ciepłe jak czekolada, piasek, beż i jasne odcienie brązu dadzą wrażenie przytulności.

Sypialnia, którą dzielimy z małżonkiem musi być także wygodna i funkcjonalna. Muszą się wiec w niej znaleźć łoże, a także jeśli wielkość pomieszczenia na to pozwala - pojemna szafa, ewentualnie komoda. Wybór mebli, które można zarówno kupić w sklepach jak i zamówić na wymiar jest bardzo duży. Zestaw może posiadać nietuzinkowe, pomysłowe dekoracje i ozdoby, takie jak kolorowy zagłówek czy fronty z fantazyjnym nadrukiem. Łóżko można dodatkowo zakupić z pojemną szufladą, która pozwoli wygodnie przechowywać nie tylko pościel, ale także rzadziej używane ubrania czy też koce. Na łóżku warto ułożyć także niewielkie poduszeczki, kolorystycznie nawiązujące do całego wnętrza.

Kolejnym ważnym elementem jest szafa, która musi pomieścić ubrania oraz rzeczy osobiste obojga małżonków. Zamiast dwóch oddzielnych szaf najlepiej jest zamontować szafę, która będzie funkcjonalna dla dwóch użytkowników o różnych potrzebach. Punktem wyjścia jest projekt uwzględniający indywidualne potrzeby każdej z osób, która będzie korzystać z szafy. W zależności od  zapotrzebowania oraz posiadanych przedmiotów w garderobie, możemy zastosować odpowiednie systemy organizacji. Mogą to być zwieszki na długie rzeczy, na krótkie rzeczy typu bluzka, koszula, w szafie można przewidzieć miejsce na torebki, specjalne półki na buty oraz wieszaki na spodnie czy krawaty lub paski. W szafie powinny znaleźć się również szuflady, które pomogą uporządkować skarpetki, biżuterię czy bieliznę osobistą.

Zobaczcie kilka ciekawych aranżacji.  

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także