PARTNER PORTALU
Sypialnia na poddaszu - zobacz, jak można ją urządzić!

Sypialnia na poddaszu - zobacz, jak można ją urządzić!

Autor: bm
21 sie 2019 10:51

Sypialnia w pomieszczeniu ze skośnym sufitem może wyglądać klimatycznie i przytulnie. Chociaż na pozór niełatwo ją urządzić ze względu na trudne zakamarki, warto pomyśleć nad funkcjonalnymi i efektownymi rozwiązaniami.

Czytaj też: Mieszkanie na poddaszu - zobacz, jak wykorzystać potencjał skosów

Wiele zależy od tego, jak duże jest nachylenie sufitu. Jeśli jest niewielkie i pod skosem znajduje się jeszcze fragment prostej ściany, można spokojnie ustawić w tym miejscu łóżko, bez obawy, że uderzymy się w głowę podczas wstawania. Takie miejsce można też wykorzystać do przechowywania i zabudować je szafkami na wymiar lub półkami na książki. Poddasze to również dobre miejsce na garderobę - meble wykonane na indywidualne zamówienie pozwolą wykorzystać niewygodne skosy i umieścić pod nimi szafę na ubrania.

Sypialnia na poddaszu może wyglądać bardzo atrakcyjnie. Obniżony sufit sprawia, że pomieszczenie zachęca do wypoczynku, jest niższe, więc wydaje się cieplejsze i bardziej przytulne, zwłaszcza jeśli zadbamy o efektowne wykończenie sufitu. Nie będzie też ciemne i smutne, dzięki oknom dachowym, które wpuszczają wystarczająco dużo światła.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także