PARTNER PORTALU
Sypialnia retro w stylu Palm Springs - jak ją urządzić

Sypialnia retro w stylu Palm Springs - jak ją urządzić

Autor: mg
06 cze 2019 10:21

Podpowiadamy, jak w ciekawy i łatwy sposób wprowadzić kalifornijską odmianę stylu retro do wnętrza sypialni. Oto 5 praktycznych wskazówek aranżacyjnych.

Czytaj też: Aranżacja sypialni - jak łatwo ją zmienić

Jasne kolory

Palm Springs kojarzy się z piękną, słoneczną pogodą. Dlatego też najważniejszym elementem aranżacji sypialni w kalifornijskim stylu retro będą kolory. Jasne brązy i zielenie, beże, biele, „brzoskwiniowe” róże – to barwy, które sprawią, że w naszych sypialniach na stałe zagości słońce. W tym przypadku warto unikać wyraźnego kontrastu pomiędzy meblami a kolorem ścian. Naszym celem jest stworzenie spójnej przestrzeni, którą tworzą bardzo zbliżone odcienie.

Światło – nie tylko naturalne

Żadna amerykańska sypialnia, a już na pewno ta nawiązująca do dawnego stylu, nie może obejść się bez masywnych lamp stołowych. Zadbajmy o to, by i przy naszym miejscu odpoczynku ich nie zabrakło. Ciepłe światło, wydobywające się z lamp, pozwoli nam stworzyć bardzo przyjemny, wieczorny klimat.

Wezgłowie w stylu retro

W kalifornijskiej sypialni to łóżko jest główną ozdobą i najważniejszym meblem. Planując aranżację, która nawiązuje do dawnego stylu, warto pamiętać, aby mebel nie był bogato zdobiony. W końcu to, co charakteryzuje retro w odsłonie z Palm Springs, to stylowa prostota: Jeżeli zależy nam na tym, aby łóżko pasowało do nostalgicznego, kalifornijskiego stylu, postawmy na możliwie najbardziej klasyczne i uniwersalne rozwiązania. Piki i przeszycia zagłówków okażą się w tym przypadku zbędne. Z kolei istotny jest kształt wezgłowia. Zagłówek zakończony u góry finezyjnym wybrzuszeniem w kształcie fali w bardzo efektowny sposób podkreśli retro-charakter sypialni. Podobnie będzie również w przypadku zwyczajnego, a zarazem stylowego, prostokątnego wezgłowia – ono również świetnie sprawdzi się w sypialni inspirowanej dawnym stylem. Warto także pamiętać, by postawić na jasne tkaniny tapicerskie, harmonijnie współgrające z barwą ścian sypialni – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Elementy z plecionki

Ważnym elementem w kalifornijskiej sypialni w stylu retro będą większe lub mniejsze elementy uplecione z wikliny, z włóczki, czy też z wełny. Wiklinowe fotele i stoliki oraz drobne dodatki – każda forma plecionki idealnie podkreśli nostalgiczny charakter epoki, którą się inspirujemy. 

Drobne dodatki

Ze względu na to, że wiele wcześniejszych elementów aranżacji pełni nie tylko swoje pierwotne, ale również dekoracyjne funkcje, powinniśmy zachować oszczędność i umiar we wprowadzaniu do wnętrza sypialni dodatków. Najważniejszymi z nich będą lekkie i delikatne tkaniny – np. w postaci narzut. Nie zapomnijmy również o kilku zestawach poduch ozdobnych, które uczynią z naszego łóżka jeszcze wygodniejsze posłanie.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także