×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Sypialnia w chłodnych kolorach - wybór nie tylko dla minimalistów

Sypialnia w chłodnych kolorach - wybór nie tylko dla minimalistów

Autor: mg
13 maj 2019 09:14

Chłodne odcienie łączą w sobie pewnego rodzaju wyrafinowanie, bezpretensjonalność oraz beztroskę. Podpowiadamy, w jaki sposób wprowadzić je do wnętrza sypialni.

Podczas tworzenia aranżacji sypialni, w której główną „rolę” odgrywa kolor, warto przyjąć na początku jedną z dwóch kompozycyjnych strategii. Pierwszą z nich jest kontrast – tutaj wszystko zależy od koloru naszych mebli. Jeżeli utrzymane są w jasnych odcieniach, ściana powinna być nieco ciemniejsza i odwrotnie – meble z ciemną tapicerką lub te, wykonane z drewna o ciemniejszym wybarwieniu, będą ciekawie prezentowały się na jasnym tle. Drugą koncepcją na wkomponowanie chłodnych kolorów w aranżację sypialni jest postawienie na efekt harmonijnego dopasowania poszczególnych barw. Meble oraz ściany sypialni w tym przypadku nie powinny znacząco różnić się od siebie, dlatego warto zestawić ze sobą dwa zbliżone odcienie. Dzięki temu uzyskamy spójną i estetyczną całość.

Wybierając kolor tapicerki do sypialni inspirowanej chłodnymi barwami, warto postawić na jasne odcienie szarości, ponieważ bardzo dobrze współgrają one niemal z każdym odcieniem z rodziny „zimnych” kolorów. Jeżeli zadbamy o odpowiednie oświetlenie, szara tapicerka pozwoli nam również podkreślić wszystkie elementy zdobnicze wezgłowia łóżka: W zasadzie wszystkie chłodne odcienie współgrają z głębokimi pikami i symetrycznymi przeszyciami zagłówków. Choć z pozoru wydają się one jedynie dekoracyjnym elementem mebli, w rzeczywistości mogą mieć realny wpływ na nasze samopoczucie – uspokajają i sprawiają, że czujemy się znacznie bardziej odprężeni. Rodzaj tkaniny również nie powinien być obojętny. W zależności od tego, jaki zagłówek wybierzemy do sypialni, dobrym rozwiązaniem okaże się gładka tkanina lub wręcz przeciwnie – materiał z widocznymi splotami i przejściami poszczególnych włókien. Pamiętajmy jednak, by przy wyborze tapicerki kierować się zarówno gabarytami łóżka, jak i rodzajem i natężeniem oświetlenia w sypialni – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także