Trendy 2021. Kolorowa sofa w salonie. 15 świetnych modeli

Trendy 2021. Kolorowa sofa w salonie. 15 świetnych modeli

Autor: Justyna Łotowska
05 marz 2021 13:17

Czujesz, że pora już pożegnać szarą lub beżową kanapę w salonie? Zobacz naszą galerię 15 pięknych pomysłów na kolorową sofę lub narożnik. Ta w kolorze ochry jest świetna!

Jeśli urządzasz salon lub myślisz o jego remoncie, na pewno staniesz przed tą decyzją. Jaki kolor kanapy wybrać? Czy postawić na ciągle modny i ponadczasowy szary kolor narożnika lub sofy? A może zdecydować się na bezpieczną beżową lub brązową kanapę? To bez wątpienia bardzo praktyczne kolory, które sprawdzą się w każdym salonie. 

Ale jeśli boisz się, że w twoim salonie będzie wiało nudą i bezbarwnością, podpowiadamy, żeby wybrać kanapę w mocniejszym i odważniejszym kolorze. Jak wykorzystać dobrze potencjał koloru we wnętrzu? Kolorowa kanapa może być najlepszą i najbardziej widoczną ozdobą pokoju, wizualnie wyodrębniającą strefę wypoczynkową w salonie, a przy okazji podkreślającą twój charakter i temperament.

Kolorowa sofa może być pięknym i mocnym elementem wyłamującym się ze stonowanego wystroju salonu, może też być zestawiona z innymi kolorami lub z meblami i dodatkami w tym samym kolorze, tylko w jaśniejszej lub ciemniejszej tonacji. możemy kolorową sofę postawić na jasnej lub białej ścianie, dobrze sprawdzi się też kolor połączony z szarością lub naturalnym drewnem. Ale z drugiej strony połączenie ciemnoniebieskiej ściany wraz z czerwoną, różową lub bordową kanapą w stylu glam pozwoli stworzyć artystyczne wnętrze z charakterem.

Jaki kolor na sofę do salonu wybrać? 

Najczęstszy wybór to sofa i narożnik w kolorach granatu i innych odcieniach niebieskiego, zieleni (zwłaszcza ciemnej, w butelkowym wydaniu, ale też malachitowej czy szałwiowej), pudrowego różu, musztardowe,  ochrowe i w całej gamie rudości i w kolorach wina. 

Dobierając kolor sofy do salonu, pamiętaj, aby meble i ściany współgrały ze sobą, a nie rywalizowały o uwagę. Jeśli nie wiesz, jakie barwy będą najlepiej do siebie pasować, sięgnij po koło kolorów. Wybierz barwy, które są obok siebie na kole kolorów lub dwa, trzy, które znajdują się na jego przeciwległych końcach.

Pamiętaj, aby przy bardzo kolorowej kanapie nie wprowadzać już kolejnych równie dużych mebli w mocnych barwach. Zwłaszcza jeśli twój salon jest mały, zbyt wiele kolorów wywoła chaos i bałagan wizualny. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także