PARTNER PORTALU
Trendy w aranżacji sypialni - personalizacja i kolory

Trendy w aranżacji sypialni - personalizacja i kolory

Autor: bm
16 maj 2019 13:06

Elegancka i pełna harmonii czy artystyczna i ekstrawagancka? Idealna sypialnia będzie taka jak jej użytkownicy, bo dopasowanie miejsca relaksu do stylu życia i upodobań to podstawa udanej aranżacji.

Personalizacja sypialni to jedno, a jej dostosowanie do aktualnych trendów – drugie. Obie te kwestie dla wielu z nas są niemal równie ważne jak funkcjonalność i ponadczasowy urok wnętrza. Co na ten temat sądzi stylista Michał Gulajski, właściciel pracowni Wnętrza Michała?

Ostatnio w aranżacji sypialni pojawia się wiele interesujących tendencji – garściami czerpiemy z natury – im więcej roślin i botanicznych motywów, tym lepiej - mówi Michał Gulajski. Inspiracji możemy szukać nie tylko w dżungli, ale także z rajskiego ogrodu – mile widziane figurki ptaków, motyle, ważki czy kwiaty. Odważni mogą postawić na Living Coral – kolor roku, a tym, którzy wolą nieco spokojniejsze barwy – proponuję pudrowy, nieco przybrudzony róż. Przede wszystkim jednak należy pamiętać o tym, że sypialnia jest miejscem, w którym mamy się dobrze czuć – dlatego jeśli trendy nie do końca do nas przemawiają – urządźmy ją w zgodzie ze swoim poczuciem estetyki.

Botaniczne motywy i trend urban jungle zagościły w naszych wnętrzach i nic nie wskazuje na to, by miało się to szybko zmienić. Rośliny to świetny pomysł na urozmaicenie przestrzeni - są nie tylko doskonałą ozdobą, ale też poprawiają nastrój.

Białe, stonowane przestrzenie powoli ustępują miejsca kolorom. Dla odważnych – najmodniejszy w tym roku Living Coral, a dla tych, którzy wolą spokojniejsze barwy – nasycony granat lub ponadczasowe pastele, szczególnie pudrowy róż. Można go kontrastowo zestawić z butelkową zielenią lub wybrać nieco bezpieczniejsze rozwiązanie - duet z błękitem, który pozwoli stworzyć w sypialni prawdziwie rajski zakątek.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także