PARTNER PORTALU
Urządzamy kącik do czytania - jak dobrać meble?

Urządzamy kącik do czytania - jak dobrać meble?

Autor: bm
10 maj 2019 08:59

Wygodny fotel, najlepiej z podnóżkiem lub z funkcją relaksu, odpowiednie oświetlenie i oczywiście bliskość półek z książkami - tak może wyglądać wymarzony kącik do czytania, stworzony przez prawdziwego miłośnika książek.

Jeśli dysponujemy w domu odpowiednim metrażem, warto pokusić się o stworzenie kącika czytelniczego, w którym z przyjemnością będziemy mogli oddać się ulubionej lekturze. Przyjazną strefę do czytania książek i prasy można urządzić nawet wtedy, gdy salon ma nieco mniejsze gabaryty. Na regał z książkami możemy przeznaczyć nawet całą ścianę. Będzie ona stanowić efektowne uzupełnienie i dekorację wnętrza, a nasze zbiory będą zawsze pod ręką. W idealnym kąciku do czytania powinien - obok ulubionych lektur - znaleźć się wygodny fotel lub sofa oraz odpowiednie oświetlenie - najlepiej punktowe. Bardzo ważny jest także dobór kolorów - dzięki stonowanej palecie barw zapobiegniemy męczeniu się oczu i ułatwimy sobie skupienie się na czytaniu.

Najważniejszym elementem czytelniczego kącika będzie wygodne miejsce do siedzenia, doświetlająca lampka i stolik do odłożenia lektury. W tej roli najlepiej sprawdzi się komfortowy, dobrze wyprofilowany fotel, gwarantujący wygodę i przyjęcie ergonomicznej pozycji ciała. Szukając idealnego fotela, przymierzmy się do różnych modeli – dzięki temu wybierzemy opcję najbardziej dopasowaną do potrzeb pod względem kształtu i wyglądu.

Jaki fotel wybrać? Specjaliści z firmy Gala Collezione polecają modele z wysokim oparciem, a także z ruchomymi zagłówkami lub „uszami”. Warto zwrócić uwagę na szerokość i wysokość całego fotela (musi się on zmieścić w wyznaczonej dla niego przestrzeni), ale także szerokość i głębokość siedziska oraz inne elementy konstrukcyjne. Ze zbyt niskiego fotela będzie nam trudno wstać, a zbyt niskie oparcie spowoduje napięcie mięśni karku i pleców. W kąciku czytelniczym idealnie odnajdą się fotele z funkcją relaksu. Tego typu meble pozwolą na zmianę kąta nachylenia oparcia i podnóżka, dzięki czemu będziemy mogli czytać zarówno w pozycji siedzącej, jak i półleżącej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także