PARTNER PORTALU
Urządzamy salon w stylu loftowym - dobierz odpowiednie meble!

Urządzamy salon w stylu loftowym - dobierz odpowiednie meble!

Autor: bm
16 maj 2019 12:47

Klimaty loftowe coraz częściej pojawiają się jako motyw przewodni w modnych wnętrzach. Lubimy je za wrażenie luzu i przestrzeni, za wykorzystanie naturalnych materiałów, stonowanych kolorów i industrialnych elementów dekoracyjnych.

Dobór odpowiednich mebli do wnętrza w stylu loft nie jest trudny - przede wszystkim pożądana jest duża doza luzu i swobodnego podejścia do kreowania przestrzeni. Tutaj nie sprawdzą się gotowe, eleganckie kolekcje idealnie do siebie dopasowanych mebli. To, co wstawimy do takiego wnętrza nie musi być dopięte na ostatni guzik i nieskazitelne. Wręcz przeciwnie - mile widziane będą nieco "bałaganiarskie" rozwiązania w typie stolików z drewnianych palet lub skrzynek, stalowych, "szpitalnych" szafek, mebli znalezionych na pchlim targu itp. 

Tutaj przede wszystkim liczą się przestrzeń i światło. Meble, jakie wybierzemy, nie mogą więc zakłócać tych podstawowych wyznaczników stylu loftowego. Mile widziane są proste, wręcz surowe formy mebli i naturalne materiały, z których wyposażenie zostało wykonane. Sprawdzą się kolekcje wyprodukowane z kilku różnych materiałów, np. metalu i drewna. Bryły powinny być gładkie, ponieważ postindustrialne aranżacje stronią od oryginalnych wzorów i zdobień. Ciekawym rozwiązaniem są meble metalowe, sprawdzają się też kolekcje, w których wykorzystano szkło, elementy przypominające beton lub marmur, a także dekory meblowe określane jako industrialne. W takim wnętrzu możemy sobie pozwolić na dość duże elementy, rozbudowane zestawy wypoczynkowe i stoły o dużej powierzchni. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także