×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Urządzamy spiżarnię w kuchni - wybierz funkcjonalne akcesoria!

Urządzamy spiżarnię w kuchni - wybierz funkcjonalne akcesoria!

Autor: bm
14 sie 2019 08:59

Przechowywanie żywności i zastawy stołowej w kuchni wymaga sporej przestrzeni albo dobrych pomysłów na zagospodarowanie szafek i szuflad. Z pomocą przychodzą producenci akcesoriów do organizacji domowej spiżarni.

Czytaj też: Jak wygospodarować w kuchni miejsce na zioła?

Ideałem byłoby oczywiście oddzielne pomieszczenie w pobliżu kuchni, w którym zmieścilibyśmy wszystkie potrzebne produkty i zapasy żywności. Jednak obecnie w niewielu domach znajdzie się miejsce na spiżarnię z prawdziwego zdarzenia. Tymczasem niemal każdy lubi mieć w kuchni choćby niewielkie zapasy produktów spożywczych. Odpowiednio zorganizowana kuchenna zabudowa pomoże w rozwiązaniu problemu przechowywania. Co mamy do dyspozycji? W ofercie producentów są m.in. funkcjonalne szuflady z organizerami i głębokim dnem, szafki narożne o różnych sposobach otwierania i wysuwania zawartości, carga niskie, wysokie, wąskie i szersze, szuflady podblatowe i cokołowe, specjalne szafki do przechowywania wina, przypraw, zastawy stołowej itd.

Podstawą w organizacji kuchennej spiżarni jest nie tylko posiadanie odpowiedniej przestrzeni do przechowywania, ale też w miarę łatwy dostęp do zapasów. Stąd popularność szuflad typu cargo, których zawartość, po wysunięciu carga, mamy dostępną w całości, a także systemów zagospodarowania szafek narożnych, dzięki którym łatwo dostaniemy się do wnętrza niewygodnych zakamarków w narożnikach zabudowy. Warto też zadbać o porządek w "zwykłych" szufladach - tutaj pomogą nam wszelkiego rodzaju organizery, specjalne uchwyty na talerze, przegródki na przyprawy i drobne przedmioty, niezbędne podczas przygotowywania posiłków. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także