PARTNER PORTALU
Urządzamy sypialnię - zobacz 20 ciekawych pomysłów z polskich mieszkań!

Urządzamy sypialnię - zobacz 20 ciekawych pomysłów z polskich mieszkań!

Autor: Beata Michalik
24 cze 2019 08:56

Łóżko tradycyjne czy tapicerowane? Wysokie, rozbudowane wezgłowie czy stylistyczny minimalizm? Elegancka toaletka czy prosta komoda? Pytań o to, jak umeblować funkcjonalną sypialnię może być wiele. Zobaczcie, jak te dylematy rozwiązali projektanci!

Czytaj też: Jasna, romantyczna sypialnia - jak stworzyć taki klimat

Sypialnia to miejsce wyjątkowe. Tutaj odpoczywamy, odcinamy się od codziennych problemów, tutaj możemy być naprawdę sobą. Jak więc ją urządzić, aby pasowała do naszego stylu życia, charakteru, wyobrażeń o idealnej strefie relaksu? Zanim wybierzemy meble i dodatki, warto zastanowić się, do czego - oprócz oczywiście snu - sypialnia ma służyć. Czy chcemy mieć w niej dużą garderobę, regał z książkami, telewizor, miejsce do pracy? Czy wolimy całkowicie odciąć się od codziennych czynności i zapomnieć o nich za drzwiami tego pomieszczenia? 

Jeśli użytkownik sypialni jest zapalonym czytelnikiem i nie wyobraża sobie odpoczynku bez wieczornej lektury, dobrym rozwiązaniem będzie zainstalowanie tu półek na książki i zadbanie o dość dużą szafkę nocną oraz oświetlenie. Dobrym wyborem do kobiecej sypialni będzie tradycyjna toaletka, dzięki której codzienne zabiegi pielęgnacyjne będą prawdziwą przyjemnością. Pojemna szafa przyda się tam, gdzie sypialnia musi również pełnić funkcję miejsca do przechowywania, a na oddzielną garderobę nie ma miejsca. Dla odważnych  i lubiących nietypowe rozwiązania projektanci polecają połączenie sypialni z łazienką. A dla tych, którzy lubią pracę w domu - ustawienie w tym pomieszczeniu niewielkiego biurka wraz z odpowiednim siedziskiem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także