PARTNER PORTALU
Wnętrze w stylu boho - dobierz meble i dodatki

Wnętrze w stylu boho - dobierz meble i dodatki

Autor: mg
08 lip 2019 09:03

Wprowadzenie stylu boho to świetny pomysł na wakacyjną metamorfozę domu. Wbrew pozorom nie jest to przypadkowa kombinacja różnych elementów. Liczą się tu przede wszystkim odpowiednio dobrane energetyczne kolory i odważny design.

Styl boho narodził się w XIX wieku. Jego nazwa pochodzi od francuskiego słowa la bohème, które oznacza „cyganerię”. Należeli do niej malarze, pisarze, poeci, aktorzy i muzycy, których styl życia nie przystawał do ówczesnych konwenansów. Artyści byli zakochani w Oriencie, który kojarzył im się z ludowym pięknem i niczym nieskrępowaną wolnością.

Wnętrza w stylu boho doskonale oddają atmosferę tamtych czasów. Tutaj nowoczesność i komfort idą w parze z motywami ludowymi i egzotycznymi, a meble o prostych kształtach spotykają się z nietuzinkowymi dekoracjami. Podczas aranżacji domu warto więc znaleźć złoty środek, który zapewni harmonijne współistnienie wszystkich tych elementów.

Najważniejszą zasadą, jaka przyświeca wnętrzom w stylu boho, jest… brak zasad. Dlatego baw się wzorami i kolorami. Nie bój się kontrastów i awangardowego podejścia do stylizacji. Podczas urządzania wnętrz boho możesz sięgnąć po odważne, intensywne barwy, dzięki którym poczujesz się jak na wakacjach.

Aby wnętrze nie było zbyt przytłaczające, wyraziste kolory możesz wykorzystać w formie dodatków. Przeważającą barwą może być biel lub kolor pastelowy (szarość, pudrowy róż, błękit) – taka zasada przyświeca nowoczesnym odsłonom tego stylu, np. scandi boho.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także