PARTNER PORTALU
Wnętrze w stylu eko - podstawowe zasady aranżacyjne

Wnętrze w stylu eko - podstawowe zasady aranżacyjne

Autor: mg
13 cze 2019 09:29

Styl eko to świetny sposób na aranżację wnętrza, który szczególnie przypadnie do gustu zarówno miłośnikom natury, jak i minimalizmu oraz harmonii. Podpowiadamy, jak go wprowadzić do naszego domu.

Styl eko to propozycja dla tych, którzy cenią sobie równowagę we wnętrzu, lubią jasne, naturalne barwy i materiały, a przede wszystkim chcą stworzyć oazę spokoju i harmonii. W tego typu aranżacji sprawdzają się więc wszystkie meble z litego drewna, okleinowane naturalnie, a nawet pochodzące z recyklingu odpadów drewnianych. 

Drewno zdecydowanie jest najpopularniejszym surowcem wykorzystywanym w aranżacji wnętrz w tym stylu, ale to bambus uchodzi za ten najbardziej ekologiczny ze względu na to, że bardzo szybko rośnie i łatwo go pozyskać. Styl ekologiczny to także kamień, cegła i marmur, czyli surowce, które doskonale sprawdzają się w aranżacji ścian lub jako blaty w kuchni czy łazience - mówi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Mieszkania w stylu eko to pełna harmonia i spokój. Brakuje w nich chaosu, szerokiej palety barw i ekstrawaganckich mebli. To proste konstrukcje, stonowane kolory w odcieniach beżu, brązu, zieleni czy szarości. Styl ten nie wyklucza jednak nuty szaleństwa – o ile zostanie ona wprowadzona z rozwagą. Przejawem jego może być choćby ustawienie w salonie nowoczesnej sofy z obiciem w naturalnych kolorach. Należy jedynie pamiętać o zachowaniu równowagi stylistycznej.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także