PARTNER PORTALU
Wnętrze w stylu Hampton - jak je urządzić

Wnętrze w stylu Hampton - jak je urządzić

Autor: mg
11 lip 2019 09:00

Podstawą stylu Hampton są jasne kolory, wygodne, miękkie sofy i fotele, drewniane meble i stylowe dodatki. Łączy on elegancję z typową dla wakacji beztroską.

Czytaj też: Wnętrze w stylu boho - dobierz meble i dodatki

Hampton to styl, który udanie łączy wygodę z wyrafinowaną estetyką. Idealnym miejscem na tego typu aranżację jest salon. 

Salon ze względu na swoje stosunkowo duże rozmiary jest idealnym miejscem na aranżację w stylu Hampton, która charakteryzuje się odpowiednim zestawieniem kolorów. Łącząc jasne barwy w pastelowych odcieniach błękitu, szarości, beże czy ecru, a przede wszystkim biel z delikatnie kontrastującymi elementami drewnianymi, można optycznie powiększyć przestrzeń i nadać jej odpowiedni klimat - radzi Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

W tego typu salonie najlepiej sprawdzą się stoliki w odcieniach drewna, wiklinowe kosze i fotele z opływowymi kształtami. Wprowadź również do wnętrza roślinne akcenty – figowce, palmy, paprocie i wszystko, co intensywnie zielone. Rośliny będą stanowiły doskonałą ozdobę wnętrza, a do tego wypełnią je dobrą energią. Nie zapomnij także o naturalnym świetle – zrezygnuj z ciężkich zasłon i odsłoń każdy centymetr okna. Użyj naturalnych, lekkich materiałów w jasnych i pastelowych barwach, które pięknie ozdobią okna.

We wnętrzu w stylu Hampton możemy też zauważyć przejawy eklektyzmu – nie brakuje pozornie niepasujących do siebie przedmiotów i dodatków, które tworzą zaskakującą całość.
 
W stylu Hampton dominują ażurowe, delikatne zdobienia - głównie na białych meblach. Ponadto nie brakuje w tych aranżacjach przeszklonych drzwi i szaf, a także akcentów w odcieniach złota i srebra, nadających eleganckiego wyrazu. Dobrym wyborem w kontekście dodatków są wiklinowe plecionki, które czynią wnętrze bardziej przytulnym - komentuje Natalia Nowak.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także