×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Wnętrze w stylu skandynawskim - zobacz inspirującą realizację

Wnętrze w stylu skandynawskim - zobacz inspirującą realizację

Autor: mg
07 sie 2019 13:30

Mieszkanie należy do młodego małżeństwa z dwójką dzieci, które pragnęło mieć lokum w Warszawie, by swobodnie nocować w nim przy okazji odwiedzin u rodziny. Subtelne detale, stonowane kolory i proste, przemyślane formy złożyły się na przytulne wnętrze w stylu skandynawskim.

Projektowane mieszkanie pochodzi z rynku wtórnego - budynek powstał w latach 80-90. XX wieku, a sam lokal był bardzo zniszczony. Projektantka podjęła decyzję o wyburzeniu ściany oddzielającej kuchnię od salonu. Dzięki temu powstała duża, otwarta przestrzeń. Projekt zakładał zerwanie praktycznie wszystkiego: podłóg, płytek, należało zrobić gładzie na ścianach i wykonać nowe punkty elektryczne i hydrauliczne. W efekcie powstało przestrzenne, jasne wnętrze w stylu skandynawskim, z jasnoszarą kuchnią i łazienką w stylu retro (utrzymaną w bieli i czerni).

W pokoju dziewczynek, utrzymanym w stylu retro, dominują subtelne kolory - róż, szarości i biele. Stalowe łóżka i dodatki w stylu chabby dopełniają całości, Mieszkanie miało pomieścić 4 osoby, dlatego w salonie znalazło się miejsce na rozkładaną sofę (miejsce do spania dla rodziców). Kuchnia, w której koncentruje się życie mieszkańców, została zaprojektowana tak, żeby znalazły się w niej duża lodówka, długie blaty robocze i - oczywiście - konieczny był stół, przy którym cala rodzina mogłaby wspólnie spożywać posiłki.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także