PARTNER PORTALU
Wnętrze z dużymi oknami - jak optymalnie ustawić meble?

Wnętrze z dużymi oknami - jak optymalnie ustawić meble?

Autor: bm
28 sie 2019 11:47

Duże i liczne okna to wielki atut mieszkania - wpada przez nie dużo światła, wnętrze wygląda przestronnie i efektownie. Ale jego urządzenie to prawdziwe wyzwanie - nie jest bowiem łatwo zaplanować funkcjonalne i ergonomiczne ustawienie mebli.

CZYTAJ TEŻ: Salon połączony z jadalnią - zobacz, jak go umeblować!

 

Widząc wnętrze z oknami o dużej powierzchni, w pierwszej chwili wyrażamy zachwyt - zwłaszcza jeśli widok za szybami jest wyjątkowo atrakcyjny i pięknie komponuje się z tym, co widzimy w środku mieszkania. Urok takiego wnętrza jest jeszcze większy, jeśli duże okna są jednocześnie drzwiami prowadzącymi na taras - z miejsca wywołuje to chęć oddania się relaksowi na miękkich ogrodowych fotelach, przy piknikowym stole...

Duże okna to więcej światła i wrażenie przestrzeni, pod warunkiem, że dobrze wykorzystamy ten atut. W przypadku salonów połączonych z tarasem, widocznym przez przeszklenia, należy przede wszystkim zadbać o spójność aranżacji wnętrza z tym, co na zewnątrz. Obecnie oferta mebli tarasowych jest bardzo bogata i obejmuje również kolekcje do złudzenia przypominające te do salonu. Stąd nie będzie wielkim problemem dopasowanie mebli tak, by harmonizowały ze sobą nawzajem.

Kolejną kwestią, którą warto wziąć po uwagę, urządzając mieszkanie lub dom z dużymi oknami, jest odpowiednie ustawienie mebli, które nie powinny zasłaniać ani wizualnie przytłaczać efektownych przeszkleń. Wręcz przeciwnie - powinniśmy zadbać o to, by okna jak najlepiej wyeksponować. Jeśli np. mamy w salonie dwa okna na prostopadłych ścianach, można pomiędzy nimi ustawić sofę narożną, która podkreśli kształt i układ pomieszczenia. Jeśli posiadamy panoramiczne okna wykuszowe, warto umieścić tam stół z krzesłami. Dobrym rozwiązaniem jest też usytuowania pod nisko położonymi oknami szerokich parapetów z funkcją siedziska lub półek czy innych mebli służących do przechowywania. Zachęcamy do przejrzenia fotogalerii, w której prezentujemy wnętrza z dużymi oknami, urządzone przez profesjonalnych projektantów wnętrz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także