Wyspy i półwyspy kuchenne - 30 różnych rozwiązań

Wyspy i półwyspy kuchenne - 30 różnych rozwiązań

Autor: uk
25 marz 2014 13:59

Jednym z najbardziej pożądanych rozwiązań we współczesnej kuchni jest wyspa lub półwysep. Dlaczego? Główną zaletą tego rodzaju rozwiązań jest wielofunkcyjność.

Wyspy, czyli "zblokowane" szafki z blatem, stanowiące oddzielny element funkcjonalny we wnętrzu, pasują praktycznie do każdego rodzaju kuchni - zarówno zamkniętych, jak i otwartych na salon. Pasują też do wnętrz kuchennych o tradycyjnym lub nowoczesnym wzornictwie.

W przypadku kuchni otwartych wyspa staje się większym lub nawet głównym elementem wyposażenia, scala też kuchnię z salonem. Na przykład funkcjonalny półwysep w kuchni "Magma" firmy Atlas Meble Kuchenne wyposażony jest w szuflady także od strony salonu. 

Wyspy i półwyspy kuchenne przede wszystkim stanowią dodatkową niezwykle wygodną powierzchnię roboczą z łatwym dostępem z każdej strony. Na dużej wyspie kuchennej koncentrują się strefy zmywania, przygotowywania i gotowania. Tego rodzaju rozwiązania prezentują się w różnych wersjach: np. w kształcie litery „H”. W większych kuchniach część wyspy (np. dodatkowy półwysep) służy też jako miejsce do spożywania posiłków w formie wysokiego bufetu lub wygodnego stołu, przy którym zasiąść mogą cztery osoby. 

W zależności od ilości miejsca i indywidualnych potrzeb wyspa kuchenna może pomieścić: zlew, płytę grzewczą, zmywarkę, chowany w blacie wyciąg, szuflady i szafki na wszelkiego rodzaju produkty i akcesoria, czy też modne otwarte półki, w których przechowywać można np. książki. 

Duża funkcjonalna wyspa w kuchni "016" firmy Zajc Kuchnie pozwala przygotowywać potrawy kilku osobom jednocześnie. Dwa zlewozmywaki wykonane z corianu oraz płyta grzewcza Siemens zamontowana na równo z blatem tworzą nowoczesną kompozycję, a jednocześnie bardzo ułatwiają pracę w kuchni. Połączony z wyspą stół wykonany z naturalnego szczotkowanego dębu idealnie łączy wyspę z wysoką zabudową, której fronty są wykonane z czarnego dębowego forniru. AGD: Siemens, Blanco, Falmec. Fronty wyspy wykończone są w białym lakierze.

Z kolei w kuchni "010" firmy Zajc Kuchnie są dwie wyspy. Element łączący wyspy wykonany jest z kompozytu kwarcowego Silestone i mieści płytę indukcyjną. Stalowe blaty firmy Blanco o grubości tylko 12 mm przełamują szarość frontów i nadają kuchni eleganckiego i nowoczesnego charakteru. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także