PARTNER PORTALU
Zabudowa kuchenna na jedną ścianę - to może świetnie wyglądać!

Zabudowa kuchenna na jedną ścianę - to może świetnie wyglądać!

Autor: bm
14 maj 2019 12:42

Kuchnia na jednej ścianie nie musi od razu oznaczać małej powierzchni roboczej i nieciekawego układu zabudowy. Może być atrakcyjna i wygodna w użytkowaniu, poza tym świetnie sprawdza się w otwartych wnętrzach.

Czytaj też: Zobacz 20 pięknych kuchni otwartych na salon

W kuchni możemy zastosować różne formy zabudowy meblowej. Jedną z nich jest zabudowa na jedną ścianę, która może - ale nie musi - być uzupełniona wyspą kuchenną. Takie rozwiązanie sprawdza się w niewielkich, wąskich kuchniach, ale też w przestronnych, otwartych wnętrzach, w których aneks kuchenny połączony jest ze strefą dzienną. W tym ostatnim przypadku możemy uzyskać ciekawy efekt, pod warunkiem, że zabudowa kuchenna idealnie harmonizuje z resztą pomieszczenia. W tego rodzaju kuchni niezwykle ważne jest zachowanie porządku i dobrej organizacji, ponieważ jest ona całkowicie odsłonięta i widoczna od strony salonu. Właśnie dlatego należy zadbać o dobór odpowiednich frontów, a także o wysokiej jakości akcesoria meblowe, które pozwolą ukryć te elementy, których nie chcemy eksponować. Tutaj sprawdzą się wszelkiego rodzaju carga i szafki otwierane dotykowo - dzięki takim rozwiązaniom uzyskamy gładkie powierzchnie frontów.

Urządzając kuchnię, w której meble ustawione są w jednym rzędzie, warto zwrócić szczególną uwagę na odpowiednie położenie poszczególnych sprzętów agd i stref funkcjonalnych w kuchni. Na pewno będzie to trudniejsze niż np. w przypadku kuchni w kształcie litery L, ale w efekcie uzyskamy ergonomiczne i wygodne w użytkowaniu wnętrze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także