PARTNER PORTALU
Zobacz, jak Polacy urządzają łazienki - 20 wyjątkowych inspiracji!

Zobacz, jak Polacy urządzają łazienki - 20 wyjątkowych inspiracji!

Autor: bm
03 kwi 2019 08:36

Chociaż zazwyczaj niewielka, łazienka jest miejscem, które można urządzić funkcjonalnie i stylowo, wybierając odpowiednie meble i dodatki. Jako inspirację prezentujemy 20 pięknych łazienek zaprojektowanych przez profesjonalnych architektów.

W łazience sprawdzają się doskonale zarówno biel, jak i szarość, czerń czy kolory drewna. Do takiego tła można dobrać dodatki w nieco żywszych kolorach, aby wnętrze nabrało charakteru. Zwolennicy minimalizmu wybiorą jednak raczej monochromatyczne łazienki, w których minimum elementów i dodatków daje maksimum efektu chłodnej, nowoczesnej elegancji. W większości prezentowanych wnętrz widzimy jednak połączenie dwóch kolorów - to najbardziej "bezpieczne" i jednocześnie efektowne rozwiązanie.

Jeśli chodzi o meble łazienkowe, widać, że dużą popularnością cieszą się zabudowy pod wymiar, dzięki którym udaje się stworzyć ciekawe, a przy tym funkcjonale miejsce do przechowywania, które często niemal wtapia się w tło. Takie rozwiązania sprawiają, że łazienka wydaje się większa niż w rzeczywistości. Szafki lub konsole podumywalkowe, półki na podręczne drobiazgi wykonane są zazwyczaj z odpowiednio zaimpregnowanego drewna, pojawiają się też marmurowe blaty i elementy z białego laminatu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także