10 ciekawych pomysłów na stół do jadalni

10 ciekawych pomysłów na stół do jadalni

Autor: mg
27 lis 2019 11:52

Stół jest najważniejszym meblem w jadalni. To przy nim spożywamy rodzinne obiady i toczymy niekończące się dyskusje z zaproszonymi gośćmi. Może być minimalistyczny lub posiadać oryginalną formę, ważne, żeby był wygodny i umożliwiał swobodne korzystanie z niego większej grupie osób.

Stół jest niekwestionowanym "królem" jadalni. I choć nowoczesna kuchnia przejęła część jej funkcji, to duży jadalniany stół nadal jest marzeniem wielu osób. To przy nim często skupia się życie rodzinne i to on jest "świadkiem" zarówno małych spotkań, jak i dużych uroczystości.

Stół - wbrew pozorom - nie jest "nudnym" meblem, a jego forma niejednego może zaskoczyć. Już sam blat potrafi zadziwić - może być prostokątny, kwadratowy, okrągły lub przypominać elipsę; do jego produkcji wykorzystuje się naturalne drewno, laminaty, szkło, tworzywa sztuczne, a nawet kamień - oprócz użytego materiału, liczy się też sposób wykończenia powierzchni blatu. Równie fantazyjne mogą być podstawy. To już nie tylko cztery tradycyjne, choć czasami bardzo oryginalnie uformowane nogi, ale też postumenty czy podstawy w najróżniejszych postaciach. Istotne jest, aby zachować rozsądny balans pomiędzy formą a funkcjonalnością, gdyż nawet najbardziej zaskakujący kształt stołu, który będzie pozbawiony walorów użytkowych, stanie się problemem we wnętrzu, a nie jego ozdobą.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także