PARTNER PORTALU
10 polskich salonów z białą sofą w roli głównej

10 polskich salonów z białą sofą w roli głównej

Autor: bm
25 marz 2019 11:34

Jeśli zdecydujemy się na białą sofę w pokoju dziennym, możemy być pewni, że stanie się ona prawdziwą królową wnętrza. Chociaż na pozór skromna, nie rzucająca się w oczy, zwraca na siebie uwagę nieskazitelną barwą i elegancją.

Z jednej strony jest kontrowersyjna, bo kojarzy się z czymś trudnym do utrzymania w czystości. Z drugiej - wydaje się być uniwersalna, ponieważ pasuje do każdego koloru i sprawdza się w każdym stylu. Biel we wnętrzu - bo o niej mowa - może być wykorzystywana na różne sposoby, a jednym z nich jest biała sofa. Niezwykle estetyczna i elegancka, optycznie powiększająca wnętrze, zachwycająca czystością barwy i nieskazitelnością - będzie ozdobą naszego kącika wypoczynkowego, niezależnie od stylistyki całego wnętrza. Może być minimalistyczna, o geometrycznych, kanciastych kształtach albo miękka i przepastna, zachęcająca do zapadnięcia się wśród poduszek. 

Kiedy planujemy aranżację salonu i wybieramy meble, kierujemy się jednak nie tylko estetyką. Łatwość utrzymania w porządku i czystości też nie jest bez znaczenia. Z białą sofą - wbrew pozorom - również jest to możliwe. Bogactwo oferty producentów - nie tylko mebli, ale również nowoczesnych tkanin, skór i ekoskór sprawia, że białe, kremowe czy jasnobeżowe meble wypoczynkowe mogą być równie praktyczne, jak te o ciemniejszych barwach. Wystarczy tylko uważnie przeczytać informację o zastosowanych w meblu materiałach. Nowoczesne systemy "easy clean", tkaniny o odpowiednich splotach włókien, specjalne powłoki utrudniające wnikanie np. płynów w tkaninę - wszystko to sprawia, że użytkowanie kanapy staje się łatwe i przyjemne.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także