×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
15 designerskich szezlongów - wybierz wyjątkowy mebel do swojego salonu

15 designerskich szezlongów - wybierz wyjątkowy mebel do swojego salonu

Autor: mg
11 paź 2019 15:30

Szezlong to mebel elegancki, niemalże arystokratyczny. Został stworzony z myślą o wygodnym odpoczynku. Mimo kilkusetletniej tradycji, obecnie potrafi przybierać zaskakujące, bardzo nowoczesne kształty. Zobaczcie 15 niezwykłych szezlongów. Wiele z nich to prace słynnych designerów.

Pierwsze szezlongi powstały już w XVII wieku, a rozkwit ich popularności nastąpił w wieku XIX. Zdobione były bogato wyszywanymi tkaninami, często miały kunsztowne pikowania i wspierały się na misternie rzeźbionych nogach. Charakterystyczne wezłgłowie umożliwiało komfortowy wypoczynek w pozycji półleżącej. Mimo wzorniczej i technologicznej metamorfozy, która dokonała się na przestrzeni wielu lat, wciąż służą przede wszystkim relaksowi.

Ostatnio można zauważyć, że szezlongi wracają do łask. Coraz chętniej umieszczane są w salonach, a za ich projektowanie biorę się uznani designerzy. Rzecz jasna, wymagają odpowiedniej przestrzeni, żeby w pełni "zagrać" we wnętrzu. Wciśnięte w ciasny kąt stracą nie tylko swój urok, ale też funkcjonalność. Mimo różnic stylistycznych, nadal stanowią swoiste skrzyżowanie sofy i fotela. Bynajmniej nie ogranicza to projektowych popisów, o czym przekonuje prezentowana przez nas galeria.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także