×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Aranżacja kuchni. Modne propozycje w kształcie litery L

Aranżacja kuchni. Modne propozycje w kształcie litery L

Autor: Alicja Pietrowska
21 lip 2015 09:24
Aktualizacja: 30 lip 2015 08:54

Kuchnia na planie litery L to najlepsze rozwiązanie do małych, podłużnych pomieszczeń lub mieszkania typu studio. Dobrze zaplanowana zabudowa sprawi, że nasza kuchnia będzie funkcjonalna i wygodna.

Kuchnia w kształcie litery L to dość prosty układ wnętrza, ale zapewniający dobrą komunikację w obrębie pomieszczenia ze względu na bliskość wszystkich stref pracy. Rozmieszczenie szafek oraz sprzętu wzdłuż dwóch prostopadłych ścian, pozwala zorganizować pracę w sposób ciągły, bez konieczności pokonywania niepotrzebnych dystansów. 

Tego typu zabudowa świetnie sprawdzi się zarówno w kuchni otwartej, jak i zamkniętej. Lodówka i piekarnik na jednej oraz płyta grzejna oraz zlew na drugiej stronie, powinny być oddzielone od siebie blatem roboczym. Jeśli nasze wnętrze daje taką możliwość krótszą ścianę warto zabudować wysoką zabudową, która zapewnia dużo miejsca do przechowywania.

Przy wolnej ścianie możemy postawić stół do spożywania posiłków. Jeżeli nasza kuchnia jest otwarta na salon, może stanowić ciekawy element wspólny obydwu pomieszczeń. Jeśli od strony strefy dziennej zaplanujemy barek z wysokimi krzesłami, nasze wnętrze nabierze ciekawego wyglądu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także