×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Aranżacja kuchni. Najmodniejsze meble w połysku

Aranżacja kuchni. Najmodniejsze meble w połysku

Autor: Alicja Pietrowska
Dodano: 05 paź 2015 09:48
Zaktualizowano: 22 paź 2015 07:49

Aby stworzyć nowoczesną aranżację kuchni warto wybrać meble lakierowane na wysoki połysk. Podkreślą elegancki charakter kuchennego wnętrza, a bogata gama kolorów sprawi, że stanie się ono naprawdę oryginalne.

Meble na wysoki połysk nie wychodzą z mody i wszystko wskazuje na to, iż pozostaną na topie jeszcze przez jakiś czas. Nic dziwnego. Meble kuchenne o gładkich, połyskujących frontach dają wiele możliwości komponowania z innymi elementami wnętrza. Łatwo dobrać do nich ciekawe dodatki, intrygujący kolor ścian, płytki podłogowe czy blat. Elementy te dobieramy w zależności od preferowanego stylu. Błyszczące powierzchnie pięknie komponują się na przykład z jasną, drewnianą podłogą lub ściną wykończoną z efektem betonu. 

Najmodniejsze aktualnie są meble w białym kolorze, a dla tych, którzy nie lubią zbyt chłodnych aranżacji, polecamy białe kolekcje ocieplone drewnem. Biel wprowadzi do wnętrza świeżość i przyciągnie naturalne światło. Im jaśniejsze meble, tym lżejsze i bardziej subtelniejsze wydaje się wnętrze. Cecha ta jest o tyle przydatna i istotna, że zdecydowana większość kuchni w polskich mieszkaniach nie jest zbyt duża. 

Nie mniej ciekawie prezentują się wnętrza w których dominują kolory. Dużą popularnością cieszą się szarości oraz beże. Szare kuchnie są modne i eleganckie, a różnorodność odcieni szarości daje szerokie możliwości aranżacyjne. Niektórzy uważają, że kolor szary we wnętrzu jest smutny, ponury i nieciekawy. Producenci mebli do kuchni oraz projektanci wnętrze udowadniają jednak, że jest to błędne przekonanie. Jest bowiem wiele sposobów na to, aby ożywić i ocieplić tą neutralną kolorystykę w kuchni. Można ją połączyć np. z drewnem albo dodatkami w intensywnych, żywych kolorach. Aranżacja kuchni nabierze wówczas charakteru, będzie ciepła i przytulna.

Zobaczcie ciekawe pomysły na połyskujące meble kuchenne. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także