PARTNER PORTALU
Ażurowe fronty - przepis na niebanalne meble

Ażurowe fronty - przepis na niebanalne meble

Autor: mg
16 maj 2019 12:30

Ażurowe fronty mebli sprawiają, że wystrój wnętrza staje się bardziej subtelny i zyskuje na lekkości. Choć ten rodzaj wykończenia mebli znany jest już od bardzo dawna, to dziś zyskuje nowe życie.

Kluczową zaletą ażurowych frontów w wystroju wnętrz jest ich lekkość. I nie chodzi tylko o niewielki ciężar, ale przede wszystkim o efekt estetyczny, jaki zapewniają. Nie przytłaczają przestrzeni, a jedynie dodają jej atrakcyjności. Ma to szczególne znaczenie zwłaszcza w przypadku małych pomieszczeń, gdzie masywne wyposażenie może zaburzać harmonię i tworzyć wrażenie „przeładowania”.

Ażurowe elementy świetnie sprawdzają się we wnętrzach romantycznych i prowansalskich, które lekkość i zwiewność mają wpisane w swoje DNA. Dekoracje o podobnej konstrukcji z powodzeniem wykorzystuje się też w stylu nowoczesnym, a nawet industrialnym, gdzie kontrastują z innymi elementami wyposażenia.

Jednak nie tylko dekoracje mogą mieć ażurową formę. Sięgają po nią również projektanci stolików kawowych i stołów, którzy w ten sposób tworzą ciekawe konstrukcje podtrzymujące blaty, zastępujące tradycyjne nogi. Innym przykładem są ażurowe regały i parawany, które często pełnią funkcję ścianek działowych. 

Ażurowe fronty to świetny wybór do mebli, których zawartość potrzebuje stałej cyrkulacji powietrza. Jako przykład można wskazać tutaj szafki z ubraniami lub biblioteczki pełne książek gromadzonych od pokoleń. Taka forma drzwiczek pozwala uniknąć zawilgocenia i powoduje, że przechowywane rzeczy „oddychają”, dzięki czemu mogą przetrwać przez wiele lat w dobrej kondycji – mówi Wioleta Szeluch, manager produktu, Classen.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także