Biała sofa w salonie. Postaw na komfort i wygodę

Biała sofa w salonie. Postaw na komfort i wygodę

Autor: Urszula Tatur
24 sie 2021 12:32

Biel jest uniwersalna i ponadczasowa. W aranżacji wnętrz gości nie od dziś. Nie znaczy to jednak, że jest nudna. Wręcz przeciwnie! O tym, że biel może zaskakiwać najlepiej świadczy kolekcja mebli wypoczynkowych Libretto Premiere z oferty marki Kler. Usiądź wygodnie i odkryj nowe oblicze bieli!

Biel jest czysta, subtelna i elegancka. Od lat postrzegana jako kolor nowocześnie urządzonych wnętrz. Kult bieli niewątpliwie zawdzięczamy czołowym modernistom jak Le Corbusier, Walter Gropius czy Mies van der Rohe. Sam minimalizm to właściwie hołd złożony tej barwie, często określanej jako brak koloru. Jednak biel to nie tylko prostota i oszczędność. Odnajdziemy ją także w stylach aranżacyjnych nie stroniących od zdobień i przepychu, jak np. w tak ostatnio modnym art déco. Biel bowiem jest uniwersalna i ponadczasowa. Opiera się zmiennym modom i zawsze prezentuje się niezwykle dobrze. Czy może zatem zaskakiwać? Oczywiście! Najlepszym na to dowodem jest kolekcja mebli wypoczynkowych Libretto Premiere z oferty marki Kler.

Nowatorska forma bieli

Zestaw wypoczynkowy Libretto Premiere to swoiste studium elegancji i zdyscyplinowania prostych form ubranych w biel właśnie. Białe meble w skórzanej oprawie prezentują się niezwykle efektownie, a w duecie z czarną, metalową podstawą i malowanymi proszkowo nóżkami, nabierają zdecydowanego charakteru. Lekka modernistyczna forma potęguje efekt wow! To zasługa płaskich poduch siedzisk, które wyglądają jakby były swobodnie rzucone na sztywną platformę, uniesioną nad podłogę. Ta pozorna nonszalancja pozwoliła na stworzenie unikatowego meble, którego prostotę znajdziemy na obu końcach skali doskonałości. Swobodny, urozmaicony układ poduch składa się z powtarzających modułów, którym towarzyszą odchylane oparcia, regulowane zagłówki, odginane podłokietniki i podnóżki. Co więcej model, pomimo prostej, minimalistycznej bryły doskonale komponuje się ze stylowymi wnętrzami. Dlatego stnie się prawdziwą perełką także w salonie inspirowanym sztuką art déco.

Nowy wymiar komfortu

To jednak nie wszystkie atuty kolekcji Libretto Premiere. Zestaw wypoczynkowy, w skład którego wchodzą sofy 3-osobowe i puf/taboret, można w pełni spersonalizować nie tylko przy zakupie, ale też w trakcie użytkowania. W jego skład wchodzą moduły, które możemy zestawiać w układy podłużne lub narożnikowe, a każdy z nich zapewnia wiele dodatkowych funkcji podnoszących komfort użytkowania mebla. I tak moduł z przedłużonym siedziskiem (szezlong), daje możliwość wygodnego wyprostowania nóg, a funkcja obrotu siedziska o 90 stopni pozwala na przekształcenie pod łokietnika w podnóżek. Regulowany jest także kąt nachylenia podłokietników oraz oparcia, które dodatkowo można podwyższać lub obniżać w razie potrzeby. Opcjonalnie możemy zdecydować się także na dodatkowe poduszki pełniące rolę zagłówka. W kolekcji odnajdziemy także bok z szufladą z systemem Push Pull wraz z cichym domykiem, do której możemy zamówić mobilną lampkę LED, panel zasilający z gniazdem USB oraz ładowarką indukcyjną lub dwa pojemniki ze stali nierdzewnej. Dzięki temu relaks z ulubioną lekturą, przy dobrej kawie czy herbatce wejdzie wyższy wymiar komfortu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także