PARTNER PORTALU
Białe meble łazienkowe - trend, który nie przemija

Białe meble łazienkowe - trend, który nie przemija

Autor: bm
07 lis 2019 11:40

W białej łazience panuje przyjemny, nieco chłodny i „orzeźwiający” klimat. Ten kolor jest wręcz dedykowany pomieszczeniom, które służą do czynności higienicznych, a tym samym lubią czystość formy i jasne, świetliste kolory.

O wyjątkowym uroku bieli we wnętrzach nikogo chyba nie trzeba przekonywać. Zalety tego koloru są oczywiste - optycznie rozjaśnia i powiększa pomieszczenie, dodaje elegancji i lekkości, sprawia, że wnętrze wydaje się czyste i świetliste, jest uniwersalny i można go połączyć z niemal każdą inną barwą. Dzięki tym cechom biel nigdy nie wychodzi z mody, jest ponadczasowa i zawsze robi dobre wrażenie. W łazience jest szczególnie pożądana - to wnętrze bowiem kojarzy się z czystością, relaksem i ochłodą, zwłaszcza w gorące dni. 

Jak sprawić, by białe meble prezentowały się w łazience jak najlepiej? Przede wszystkim nie przytłaczać i nie zasłaniać ich nadmiarem nagromadzonych przedmiotów - tu przydadzą się pojemne szafki i szuflady, w których zmieścimy wszystko to, czego używamy na co dzień. Poza tym warto zadbać o odpowiednie wykończenie frontów - te z wysokim połyskiem będą pięknie odbijały światło i będą łatwiejsze do utrzymania w czystości. Co nie znaczy, że nie należy wybierać wykończeń matowych, które wyglądają równie efektownie. Chociaż biel pasuje do wszystkich kolorów, dobrze jest zadbać o kolorystyczną spójność całego pomieszczenia. Jeśli więc decydujemy się na połączenie białych mebli z drewnem lub czernią, dobrze jest zachować powtarzalność tych motywów w całym pomieszczeniu - tak by uniknąć wrażenia chaosu. Biel lubi minimalizm i uporządkowane wnętrza, świetnie więc prezentuje się też w wersji total look, bez dodatków w innym kolorze.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także