PARTNER PORTALU
Białe meble w salonie - pomysły z polskich mieszkań

Białe meble w salonie - pomysły z polskich mieszkań

Autor: bm
09 paź 2019 09:27

Białe elementy umeblowania salonu są uniwersalne i doskonale pasują do wnętrza w każdym stylu. Możemy zdecydować się na białą lub bardzo jasną sofę, szafki rtv, komody i stolik kawowy albo wybrać tylko pojedyncze sprzęty w jednym z licznych odcieni bieli.

Czytaj też: Wnętrze w stylu skandynawskim - jak dobrać meble i dodatki

Białe wnętrza są piękne, ale często wydają się nam ryzykowne - pod względem utrzymania w czystości, ale także klimatu, jaki tworzą. Mogą wydawać się chłodne i mało przytulne - to jednak tylko pozory, bowiem ostateczny efekt zależy od wielu czynników: elementów dekoracyjnych, oświetlenia, dodatkowych kolorów, roślin, tkanin itp. Warto zaryzykować - jasne, świetliste wnętrze wynagrodzi nam to swoim wyjątkowym urokiem, elegancją i wrażeniem sterylnej czystości.

Kiedy przyjrzymy się wnętrzom zaprezentowanym w fotogalerii, zobaczymy, że projektanci i użytkownicy mieszkań rzadko decydują się na wprowadzenie bieli w całym pomieszczeniu. Nawet jeśli białych mebli i dodatków jest dużo, zazwyczaj towarzyszą im inne kolory: szarości, czerń, odcienie drewna, żółć, błękit lub fiolet. Możliwości łączenia biali z innymi kolorami jest wiele - podobnie jak odcieni samej bieli. Tak naprawdę rzadko spotykamy we wnętrzach czystą, niemal śnieżną biel. Najczęściej wybieramy różne wersje tzw. off-white, czyli złamanej bieli, ecru, kremu czy delikatnej, gołębiej szarości.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także