PARTNER PORTALU
Białe meble w salonie - z połyskiem czy matowe?

Białe meble w salonie - z połyskiem czy matowe?

Autor: Beata Michalik
31 paź 2019 14:32

Wiele osób, wybierając meble do salonu, decyduje się na efektowną biel, wychodząc z założenia, że ten kolor jest ponadczasowy i uniwersalny. Nie zawsze jednak wiemy, na jaki rodzaj wykończenia postawić - połysk czy mat?

Jednym z najpopularniejszych wyborów wśród Polaków są białe meble. W zależności od ulubionego stylu aranżacji, możesz postawić na kolekcje z matowym lub połyskującym wykończeniem.

Meble wykończone na wysoki połysk sprawdzą się w każdym salonie, bez względu na jego wielkość, ponieważ nie przytłoczą pomieszczenia optycznie, dzięki czemu będzie ono sprawiało wrażenie bardziej przestronnego. Można wybrać gładkie fronty, lub te wzbogacone wstawkami w odcieniach drewna, które ocieplą wnętrze.

Szukając propozycji do nowoczesnych wnętrz warto wybierać modele komód i szaf, które zamiast standardowych uchwytów posiadają fronty z frezowanym uchwytem. Dodatkowym atutem jest również wbudowane oświetlenie. Oba te elementy wpływają na design całej kolekcji i użyteczność – czyli cechy najbardziej pożądane przy nowym komplecie mebli.

Jasna kolorystyka jest ponadczasowym trendem i niezwykle plastyczną podstawą do dalszych aranżacji. Białe meble do pokoju dziennego idealnie komponują się z elementami utrzymanymi w stylistyce drewnianej i z powodzeniem można je łączyć z silnymi akcentami kolorystycznymi, wprowadzanymi do wnętrza na przykład za pomocą mebli tapicerowanych – komentuje Natalia Nowak, ekspert ds. aranżacji wnętrz salonów Agata.

Jeżeli w twoim wnętrzu dominują ciepłe kolory, drewniane elementy i puchate tekstylia, doskonałym rozwiązaniem będą klasyczne, białe, matowe meble z dodatkowymi zdobieniami. Nieco przełamią Twoją obecną aranżację i nadadzą wnętrzu sielskiej atmosfery. Wprowadzą do domu pogodny styl, a jednocześnie pozwolą wyeksponować rodzinne pamiątki i elementy zastawy stołowej. W tym przypadku również świetnie sprawdzi się oświetlenie LED, które podkreśli walory prezentowanych przedmiotów i stworzy przyjemny nastrój.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także