×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Ciemne meble. 12 propozycji z polskich sklepów

Ciemne meble. 12 propozycji z polskich sklepów

Autor: Alicja Pietrowska
19 paź 2015 11:40
Aktualizacja: 20 paź 2015 08:02

Ciemne meble wnoszą do wnętrza, salonu i jadalni elegancki i klimatyczny nastrój. Dedykowane są wielbicielom bezpiecznych, stonowanych aranżacji.

Kolory mebli musimy dopasować do wystroju i stylu wnętrza salonu, a także naszego gustu. Ci, którzy ponad wszystko cenią stonowane bezpieczne połączenia mogą wybrać ciemne meble. Aranżacja z ciemnymi meblami wprowadzi do wnętrza elementy klasyki i szyku. Ale wnętrza nowoczesne także nie wykluczają korzystania z ciemnych  wykończeń w salonie.

Ciemne meble można łączyć z pozostałymi elementami wnętrza na zasadzie kontrastu lub podobieństw. Odpowiednio skomponowane ciemne meble z ciemnymi ścianami sprawią, że wnętrze może zyskać szykowny wygląd, pełen bogactwa oraz stylu. Jednak w połączeniu z ciemną podłogą i zbyt intensywnym kolorem ścian może sprawić, że wnętrze wyda się zbyt ciężkie i przytłaczające. Dlatego ciemne kolory warto stosować z wyczuciem. 

Ciemne meble świetnie zaprezentują się natomiast na tle jasnych ścian, które sprawią, że aranżacja nabierze lekkości. Sprawdzą się pastelowe barwy w odcieniach bieli, beżu, żółci i błękitu. 

Zobacz kolekcje, które proponują producenci mebli. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także