Cienkie blaty kuchenne - postaw na materiały nowej generacji

Cienkie blaty kuchenne - postaw na materiały nowej generacji

Autor: mg
30 lip 2019 10:14

Grube, masywne blaty kuchenne odchodzą do lamusa. Teraz synonimem nowoczesności jest cienki blat kompaktowy o grubości 12 mm, wykonany np. z laminatu.

Nowe trendy co jakiś czas odmieniają nasze domowe przestrzenie. Nowinki technologiczne, oryginalne aranżacje, ewoluujące potrzeby użytkowników – wszystko to sprawia, że estetyka wnętrz też nieustannie się zmienia. Wystarczy przyjrzeć się blatom kuchennym. Jeszcze nie tak dawno w projektach kuchni dominowały blaty o grubości 40 mm. Zdarzały się nawet blaty o grubości 50, 70 czy 100 mm. Dziś obserwujemy zupełnie odwrotne tendencje. Najnowszym trendem w aranżacjach kuchni jest cienki, subtelny blat, który dodaje projektom lekkości.

Odpowiedzią na aktualne trendy w projektowaniu wnętrz mogą być cienkie blaty kuchenne wykonane z laminatu kompaktowego HPL. Jest on niezwykle wytrzymały i odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania i uderzenia. Nie zmieniają go wysokie temperatury i kontakt z gorącą parą. Trwała powierzchnia, którą wyczyścimy na sucho lub na mokro, nie chłonie rozlanych płynów, takich jak kawa, herbata i wino. Do tego oczywiście może mieć kontakt z jedzeniem, ponieważ posiada certyfikat bezpieczeństwa dla kontaktów z żywnością.

 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także