×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Designerski regał na książki

Designerski regał na książki

Autor: Urszula Tatur
21 paź 2021 12:26

Original Ptolomeo® przekłada na mebel pomysł tak prosty, jak i genialny: przekształcenie stosu książek w obiekt projektowy. To już ikona współczesnego designu.

Oryginalny Ptolomeo® to samodzielny regał, którego nie trzeba przedstawiać: minimalistyczny, innowacyjny, po prostu rewolucyjny. Zaprojektowany przez Bruno Rainaldiego i zrodzony bardziej z obserwacji niż z formalnego procesu, Original Ptolomeo® przekłada na mebel pomysł tak prosty, jak i genialny: przekształcenie stosu książek w obiekt projektowy.

Wieża książek jednocześnie minimalistyczna i odważna, która chowa się, aby umieścić jej zawartość w centrum uwagi, usuwając wszystko, co jest zbędne, aby podkreślić to, co istotne. Wprowadzony na rynek w 2003 roku Original Ptolomeo® otrzymał nagrodę Compasso d'Oro ADI 2004 za bycie „sugestywną rzeźbą, która z niesamowitą ironią wywraca tradycyjny regał z książkami” i od tego czasu jest jednym z najlepszych przykładów współczesnego wzornictwa.

Z biegiem lat rodzina Ptolomeo® powiększyła się, stając się bestsellerem firmy. Oprócz oryginalnego Ptolomeo®, rodzina obejmuje teraz modele Ptolomeo® Luce z podświetleniem LED, stworzone z okazji dziesiątej rocznicy przyznania nagrody Compasso d'Oro; naścienna ściana Ptolomeo®; oraz Ptolomeo® Art, regał z większymi półkami na czasopisma lub książki wielkoformatowe. Regał wolnostojący jest również dostępny z centralną kolumną z półkami po dwóch stronach (Ptolomeo® x2) oraz w wersji obrotowej 360° (Ptolomeo® x4 i Ptolomeo® x4 Short).

Zgodnie z filozofią firmy mającą na celu połączenie designu, kreatywności i funkcjonalności, przez lata Opinion Ciatti opracowało trzy ekscytujące projekty, które weszły do ​​rodziny Ptolomeo®: Ptolomeo® Vino, niesamowita transformacja Original Ptolomeo® w stylowy stojak na butelki , dostępny zarówno w wersji wolnostojącej, jak i naściennej (Ptolomeo® Vino Wall); Ptolomeo® TV Smart, wsparcie multimedialne reprezentujące kolejną udaną reinterpretację tej ikony designu; i wreszcie, Ptolomeo® Shelf, najnowszy dodatek do rodziny Ptolomeo®, półka płynnie wpasowana między zwykłe półki, która przekształca regały z kolekcji Ptolomeo® w stoliki nocne lub praktyczne biurka

Komentarze

Zaloguj się