Drzwi przesuwne w kuchni - pomysłowe rozwiązanie

Drzwi przesuwne w kuchni - pomysłowe rozwiązanie

Autor: mg
13 sie 2018 14:57

Gładkie płaszczyzny frontów drzwi przesuwnych skutecznie ukryją miejsca do przechowywania w kuchni, pozostawiając przyjemne wrażenie porządku i stylistycznej schludności. Równie dobrze mogą maskować sprzęt agd, jak i domową spiżarnię.

Czytaj też: Jak można skomponować własną szufladę

Drzwi przesuwne to już nie tylko sposób na zamknięcie garderoby w sypialni czy szafy w przedpokoju. Doskonale sprawdzają się również w kuchni. W nowoczesnej architekturze jest ona często połączona z salonem, a tym samym mocno wyeksponowana. Bywają jednak sytuacje, kiedy chcielibyśmy ją umiejętnie ukryć.

Otwarcie kuchni na część dzienną sprawiło, że stała się ona pomieszczeniem bardziej reprezentacyjnym, z drugiej jednak strony nadal przyrządzamy w niej posiłki, przez co nie zawsze panuje w niej idealny porządek. Zamiast czuć się niezręcznie w przypadku niezapowiedzianej wizyty, możemy po prostu zasunąć drzwi przesuwne i nie martwić się niekorzystnym wrażeniem - mówi Joanna Nowak z firmy Hettich Polska.

Drzwi przesuwne przejęły rolę tradycyjnych drzwi, za którymi kiedyś można było „zamknąć” kuchenny bałagan. Pozwalają na szybkie i wygodne dostosowanie pomieszczenia do aktualnych potrzeb domowników.

W zależności od sytuacji możemy zapewnić sobie swobodny dostęp do zapasów przechowywanych w szufladach wewnętrznych czy sprzętu AGD lub jednym delikatnym ruchem dłoni - przesuwając drzwi - całkowicie je schować, pozostawiając na widoku elegancką i uprzątniętą kuchnię - podpowiada Joanna Nowak.

Modny minimalizm to poważne wyzwanie dla aranżacji współczesnych wnętrz. Oznacza on dyscyplinę aranżacyjną, trudno jednak w imię designu zrezygnować z wielu sprzętów i przedmiotów, które są nam niezbędne na co dzień. Idea otwartej przestrzeni wymaga rozwiązań, które są nie tylko skuteczne i funkcjonalne, ale w wygodny dla użytkowników sposób pozwalają zamaskować te elementy, które psują wrażenie stylistycznego ładu wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także