×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Polecamy 15 wygodnych szezlongów!

Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów. Polecamy 15 wygodnych szezlongów!

Autor: Ewa Kozioł
28 paź 2021 10:36

Dzień Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów przypada na 28 października. To dobry moment, aby zatrzymać się, chociaż na chwilę. Pozwól sobie na spokój i błogie lenistwo. Pomogą ci w tym wygodne meble. Szezlong sprawdzi się w tej roli znakomicie. To prawdziwa perełka we wnętrzu.

Szezlong jest idealny do relaksu, ponieważ utrzymuje ciało ludzkie w najbardziej odpowiedniej pozycji półleżącej. Zapewni ci więc komfortowy odpoczynek na najwyższym poziomie. Można w spać, czytać ulubioną książkę lub oglądać telewizję, a wszystko w bardzo wygodnej pozycji. 

Szezlong z języka francuskiego oznacza chaise-longue. Jego korzenie sięgają Francji z okresu XVII wieku. Był on wówczas symbolem luksusu i można go było spotkać tylko na dworach, w pałacach królewskich czy w arystokratycznych posiadłościach. O tego czasu wiele się zmieniło. Dziś szezlong w swoim domu czy mieszkaniu może mieć każdy. Warunkiem jest jedynie posiadanie odpowiednie ilości miejsce. Szezlong jest bowiem dość dużym meblem i trzeba pamiętać, że w mały wnętrzu nie zastąpi rodzinnej sofy czy narożnika. 

Wybór szezlongów dostępnych w polskich sklepach jest bardzo duży. Możesz wybrać spośród prostych, nowoczesnych modeli, klasycznych, stylizowanych na stare, z pikowaniami czy na drewnianych, finezyjnie wygiętych nogach. Równie bogata jest kolorystka. Znajdzie się coś dla miłośników bieli, szarości, czerni, ale i mocniejszych, intensywniejszych barw. Zwiększyła się także funkcjonalność współczesnych szezlongów. Montuje się w nich specjalne zestawy do masażu, ruchome podnóżki, regulowane podłokietniki i oparcia, a wszystko po to, aby było jest wygodniej. Dla zwolenników bardziej praktycznych rozwiązań dostępne są natomiast szezlongi z szufladami na pościel lub schowkami na różne drobiazgi. Producenci oferują także szezlongi modułowe, dzięki czemu możesz wybrać wariant idealnie dopasowany do wielkości pomieszczenia oraz sofy z szezlongiem.

Ale szezlong to także piękny mebel, który będzie niezwykle efektowną ozdobą salon, sypialni czy gabinetu. Są prawdziwą aranżacyjną perełką. Jesteśmy przekonani, że szezlong to dobry wybór na odpoczynek każdego dnia, nie tylko dziś w dniu Odpoczynku dla Zszarganych Nerwów.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także