×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Fotel do salonu: 20 tanich foteli do 1000 zł. Idziemy na zakupy!

Fotel do salonu: 20 tanich foteli do 1000 zł. Idziemy na zakupy!

Autor: Justyna Łotowska
02 lis 2021 10:23

Fotel wypoczynkowy to jeden z najważniejszych mebli w salonie. Nie masz fotela w swoim pokoju dziennym? Czas nadrobić zaległości! Znaleźliśmy w polskich sieciówkach 10 świetnych i tanich modeli do 1000 zł!

Fotele tapicerowane to ważny element aranżacji salonu. Kupuje się go, aby przykuwał uwagę gości i dekorował wnętrze oraz aby uzyskać dodatkowe miejsce do siedzenia, oglądania telewizji czy czytania książek. Warunek jest jeden – salon musi mieć odpowiednio dużą powierzchnię, aby pomieścił fotel.  

Przez długi czas fotele tapicerowane były przede wszystkim elementem zestawów wypoczynkowych. Kupowało się je w komplecie z sofą lub narożnikiem.  Teraz jedna fotel to dodatek do aranżacji i najczęściej nie jest już taki sam, jak reszta wypoczynku. Urządzający lubią mieszać kolekcje, a niejednokrotnie fotel zamawiany jest później, już po urządzeniu całego wnętrza. Wtedy też często okazuje się, że zostało jeszcze sporo miejsca na wygodny, kolorystyczny akcent w postaci funkcjonalnego mebla.

Fotel w salonie - co znajdziesz w sklepach?

W sklepach dostępna jest bogata oferta foteli tapicerowanych, wśród których znajdują się propozycje dla miłośników nowoczesnego stylu, jak i klasycznych rozwiązań. W większości są one tapicerowane tkaninami, często łatwoczyszczącymi, rzadziej zaś naturalnymi skórami lub ekoskórami. Klienci mogą wybierać z szerokiej palety kolorystycznej.

Jakie fotele są teraz na czasie? Cały czas w modzie są fotele jednokolorowe, zwykle utrzymane w jasnych odcieniach – pastelach, beżach i szarościach. Ostatnio swoich zwolenników znajdują też tapicerki ze wzorami i nadrukami, zwłaszcza z roślinnymi printami.

Wciąż  królują klasyczne bryły, w których główny nacisk kładziony jest na jakość wykonania. Możemy też mówić o renesansie mody na tradycyjne fotele-uszaki, które aktualnie oferowane są w uwspółcześnionych wersjach.

Coraz częściej do salonów trafiają też fotele z dodatkowymi podnóżkami, które równie dobrze można wykorzystać do odłożenia czytanej książki, jak i wygodnego położenia nóg. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także