PARTNER PORTALU
Jak zaprojektować strefę relaksu w ogrodzie?

Jak zaprojektować strefę relaksu w ogrodzie?

Autor: mg
26 cze 2019 12:58

Projektowanie ogrodu, w którym będzie panował ład i harmonia, wymaga wielu decyzji, wpływających nie tylko na jego wygląd, ale także na funkcjonalność. Idealnym pomysłem przy jego aranżacji jest wydzielenie poszczególnych stref, które zaspokoją potrzeby właścicieli. Jedną z najważniejszych jest strefa relaksu.

Ogród to doskonała przestrzeń do wypoczynku i relaksu po ciężkich dniach. Już od wczesnej wiosny domownicy spędzają na świeżym powietrzu każdą wolną chwilę. Aby strefa wypoczynku była komfortowa, potrzebne są odpowiednie warunki.

Stworzenie idealnego miejsca relaksu nie jest trudne, trzeba jedna zadbać o niezbędne akcesoria. Na rynku dostępny jest szeroki wybór mebli, wystarczy zapoznać się z ofertą sklepów. Wygodę podczas wypoczynku w upalne dni zapewnią poduszki siedziskowe i oparciowe. Jeśli dysponujesz dużą powierzchnią, warto postawić na wygodne sofy czy fotele.

Dodatkowym elementem wystroju strefy wypoczynku będą różnorodne dodatki. Bukiety sezonowych kwiatów na ławce, poduszki w ulubionym kolorze czy dywan położony pod meblami.

Nawierzchnia w strefie wypoczynku powinna być utwardzana - brukowana lub drewniana. W nowoczesnych aranżacjach dobrze sprawdza się beton architektoniczny.

Jako osłonę strefy można wykorzystać wyższe rośliny, np. trawy ozdobne, krzewy, żywopłot czy winogrona lub róże. Wybierając te ostatnie ,dodatkowo należy stworzyć pergolę lub kratkę np. z drewna. Wybierając rośliny do pergoli czy kratki, można wybrać gatunki jednoroczne, takie jak wilec, lub wieloletnie, jak winobluszcz pięciolistkowy, bluszcz, hortensja pnąca. Dobrym pomysłem jest również ustawienie większych donic i zasadzenie w nich różnorodnych kompozycji roślinnych, które pozwolą wydzielić strefę wypoczynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także