PARTNER PORTALU
Jaki stół wybrać z myślą o obiedzie w ogrodzie?

Jaki stół wybrać z myślą o obiedzie w ogrodzie?

Autor: mg
18 lip 2019 11:14

Latem chętnie spędzamy każdą wolną chwilę na świeżym powietrzu, często jednocześnie spożywając posiłki. Bardzo ważnym elementem ogrodowej jadalni jest stół. Radzimy, jak go wybrać, aby cieszyć się nie tylko jego funkcjonalnością, ale także estetyką wykonania.

Stół pełni bardzo istotną funkcję. To przy nim domownicy spożywają poranne śniadanie, grillują z przyjaciółmi czy jedzą rodzinne obiady. Latem jest nieodłącznym elementem wystroju tarasów. Wybór stołów jest bardzo duży, każdy z łatwością znajdzie taki, który będzie pasował do wystroju jadalni pod chmurką, jak również do dostępnej przestrzeni. Wybierając stół, należy dostosować go do miejsca, którym dysponujesz oraz do ilości osób, która będzie przy nim zasiadać.

 Jeśli przy stole biesiadować będą cztery osoby, to prostokątny stół powinien mieć blat o minimalnych wymiarach 120 x 80 cm. Stół dla sześciu osób będzie wygodny, gdy jego wymiary będą wynosić 160 x 80. Natomiast prostokątny stół dla ośmiu osób musi mieć szerokość około 220 cm i głębokość około 80-90 cm. Trzeba też pamiętać o krześle, którego siedzisko ma zazwyczaj głębokość około 50 cm.

Decydując się na zakup stołu, najlepiej wybrać taki, który jest w komplecie z krzesłami. Podczas rodzinnych biesiad bardzo dobrze sprawdzą się krzesła mające podłokietniki.

Na rynku dostępne są stoły wykonane z różnych materiałów. Meble wykonane z drewna są trwałe, ładnie wyglądają i pasują do każdego ogrodu. Trzeba je jednak co jakiś czas odświeżać i  impregnować, aby zachowały swój kolor. Stół drewniany najlepiej umieścić na stabilnym podłożu, wykonanym z drewna czy płytek. Nie powinno się go stawiać na trawie czy glebie. Spośród gatunków drewna, z których wykonany jest stół, najlepiej wybrać egzotyczne. Są dużo bardziej wytrzymałe na czynniki nie tylko atmosferyczne, ale również biologiczne. Charakteryzują się również większą tolerancją na działanie zróżnicowanych temperatur.

Wiele zalet mają meble wykonane z polipropylenu. Ich dużym atutem jest waga – są one lekkie, dzięki czemu można je łatwo przemieszczać w różne miejsca w ogrodzie. Ogromną zaletą mebli wykonanych z tworzywa jest także szeroka gama kolorystyczna oraz nowoczesne wzornictwo. Meble wykonane z tego tworzywa są odporne na warunki atmosferyczne, takie jak śnieg, deszcz czy słońce. Tworzywo polipropylenowe jest nietoksyczne, a wykonane z niego meble mogą w całości zostać poddane recyklingowi. 

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także