×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Jakie łóżka do sypialni najchętniej wybierają Polacy?

Jakie łóżka do sypialni najchętniej wybierają Polacy?

Autor: bm
26 sie 2019 11:39

Z miękkim, tapicerowanym wezgłowiem, podwójnym materacem, możliwością przechowywania pościeli - takie łóżko to marzenie większości z nas. Dodatkowe funkcje, takie jak oświetlenie, półki czy regulacja zagłówka, zwiększają znacząco jego atrakcyjność.

Dziś nie chcemy spać byle jak – na kwestie zdrowotne podnoszone przez ekspertów zwracają uwagę już nawet producenci mebli tapicerowanych z funkcją spania. Coraz większą popularnością cieszą się łóżka kontynentalne, czyli gotowe zestawy składające się z wygodnego materaca i wytrzymałej ramy. Charakteryzują się one wysokim komfortem i wytrzymałością. Zwracamy uwagę ponadto na odpowiedni zagłówek, który nie tylko efektownie wygląda, ale też gwarantuje nam komfort np. podczas wieczornego czytania książek czy oglądania telewizji. Najchętniej wybieramy wezgłowia tapicerowane - nawet jeśli cała konstrukcja łóżka jest tradycyjna. Na popularność takiego rozwiązanie wpływa tez bogactwo dostępnych tkanin i skór, które można wybrać jako obicie miękkiego wezgłowia.

Mile widziane są pojemniki na pościel, najczęściej w postaci szuflady bądź też ukryte pod materacem, a otwierane np. za pomocą podnośnika gazowego, unoszącego całe legowisko. Lubimy meble wielofunkcyjne, więc w sypialni sprawdzają się rozwiązania typu: zintegrowane szafki nocne, wbudowane nad zagłówkiem regały na książki, oświetlenie w zagłówku, czy dołączone do łóżek ławki z pojemnikami. Wszystkie te elementy wpływają na komfort korzystania z sypialni, pozwalają też na podkreślenie jej stylu, a nawet na personalizację całego zestawu.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także