Jasna sofa. Modułowa i komfortowa. Nowość polskich projektantów!

Jasna sofa. Modułowa i komfortowa. Nowość polskich projektantów!

Autor: Ewa Kozioł
29 cze 2022 13:12

Sofa Hug Me otula i zaprasza do wypoczynku. To model modułowy stworzona przez duet projektowy Pawlak & Stawarski dla marki Noti.


Domowe ciepło

Sofa Hug Me stworzona przez duet projektowy Pawlak & Stawarski bazuje na prostej geometrii poszczególnych modułów. Można je ze sobą w swobodny sposób łączyć i tworzyć przytulne kompozycje. Ale tym, czym nowość ujmuje najbardziej jest jej ciepły, domowy charakter. Nadają go miękkie linie charakterystycznych zakładek, powstałych przez nakładanie się warstw tkaniny. Natomiast wyjątkową wygodę zapewnia zastosowanie pasów tapicerskich, sprężyn oraz wysokiej jakości pianki poliuretanowej. W efekcie Hug Me nie pozostawia wątpliwości, że jest stworzona do domowego relaksu.

– Od samego początku pracy nad Hug Me wiedzieliśmy, że chcemy stworzyć mebel miękki, przyjazny i wprowadzający atmosferę swobody do wnętrza. Pracowaliśmy dużo z tkaniną. Szukaliśmy innego sposobu na tapicerowanie mebla, by nadać mu swobodny charakter, poprzez marszczenia, różnego rodzaju zakładki i niestandardowe sposoby tapicerowania. Ostatecznie zdecydowaliśmy się na zapakowanie brył w tkaninę, tworząc charakterystyczny wygląd mebla – mówi projektant Bartłomiej Pawlak.

Swoboda kompozycji

Do wyboru mamy kilkanaście modułów, które pozwalają na idealne dopasowanie sofy do własnych potrzeb oraz przestrzeni. Wśród nich są szezlongi czy siedziska umożliwiające stworzenia klasycznego narożnika, asymetrycznej sofy z „zakręcającym” elementem lub różnego rodzaju nieoczywistych geometrycznie otwartych kompozycji. Co ważne Hug Me umożliwia szybką i łatwą zmianę ustawienia modułów. Jest to możliwe dzięki standardowo zamontowanym pod każdym modułem łącznikom. Wystarczy zatem kilka ruchów, żeby całkowicie zmienić aranżację. Tak jak tego aktualnie potrzebujemy, tak jak nam wygodnie.

– Poszukiwaliśmy komfortu, chcieliśmy by mebel dobrze podtrzymywał ciało. Żeby był tak wygodny, jak obiecuje jego wygląd. Nazwa Hug Me odzwierciedla to założenie. Sofa ma nas otulić i zaprosić do odpoczynku. Warto podkreślić, że każdy pojedynczy moduł może funkcjonować osobno. Łącząc jej ze sobą możemy tworzyć rozległe otwarte układy, dopasowane do danych przestrzeni – dodaje Łukasz Stawarski.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także