Klasyki designu: Fritz Hansen. Słynna marka ma już 150 lat!

Klasyki designu: Fritz Hansen. Słynna marka ma już 150 lat!

Autor: Justyna Łotowska
09 marz 2022 10:15

Fritz Hansen od 1827 roku nieprzerwanie bije rekordy popularności, wyznaczając najtrwalsze i najbardziej kultowe trendy meblarskie. Perfekcyjne rzemiosło, najwyższa jakość materiałów oraz współpraca z najlepszymi światowymi projektantami czynią duńską markę jedynym w swoim rodzaju synonimem skandynawskiego designu.

Fotel Egg, krzesło Series 7, lampa Avion - te projekty z pewnością nie stanowią zagadki dla koneserów designu. Fritz Hansen to kultowe i ponadczasowe wzornictwo, które cieszy się światowym uznaniem od przeszło 150 lat. Marka zapisała się na kartach designerskiej historii dzięki niezastąpionym klasykom wśród mebli projektu m.in Arne Jacobsena, którego twórczość trwale ukształtowała pejzaż duńskiego designu.

Fritz Hansen nie spoczywa jednak na laurach. Wśród ich projektów nie brakuje także coraz to nowszych propozycji nietuzinkowych mebli, oświetlenia i dodatków, oddających kunszt duńskiego wzornictwa we współczesnej odsłonie. Ponadto, tuż obok klasyków designu oraz nowych, innowacyjnych projektów, drugie życie zyskują także reedycje flagowych produktów z minionych dekad.

Swoim duńskim kunsztem Fritz Hansen uświetni każde współczesne wnętrze. Od eleganckiego po modernistyczne, ich ponadczasowe meble, oświetlenie i dodatki zapewnią mu wyjątkowy i uniwersalny charakter. Zachwycą zarówno klasyką, jak i zupełnie nowym podejściem do projektowania.

Projekty Fritz Hansen w pełnej krasie znajdziecie w ofercie yestersen.

Źródło: Yestersen

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także