PARTNER PORTALU
Krzesła na nietypowych podstawach - wybierz ciekawy design we wnętrzu!

Krzesła na nietypowych podstawach - wybierz ciekawy design we wnętrzu!

Autor: bm
20 lut 2018 14:34

Czy krzesło koniecznie musi stać na tradycyjnych czterech, wyprostowanych nogach? Wcale nie - równie dobrą opcją są płozy, trójnogi i inne kombinacje, które sprawiają, że na pozór zwykłe krzesło wygląda intrygująco.

Kupując krzesło, warto zastanowić się, w jakim stylu chcemy urządzić nasze mieszkanie. Amatorom klasyki polecamy tradycyjne modele na czterech nogach, natomiast tym, którzy chcą mieć w swoim wnętrzu odrobinę ekstrawagancji, warto doradzić siedziska na nieco innych podstawach. Ciekawą opcją są nietypowe kombinacje nóg, np. rozchodzące się promieniście, połączone na górze. Albo krzesła na trzech nogach lub jednej, solidnej platformie. Coraz więcej też w sklepach pojawia się krzeseł na płozach, które noszą już niemal znamiona klasyki. Pasują do wnętrz nowoczesnych, nadają bowiem nieco industrialny klimat, zwłaszcza jeśli wykonane są z metalu.

A z jakich materiałów może być wykonane krzesło? Z litego drewna czy z plastiku, tapicerowane lub nie, z oparciem niskim, wysokim, ażurowym, z giętej sklejki czy metalu - tutaj przekrój krzeseł dostępnych na polskim rynku jest niemal nieograniczony. Wielu polskich klientów ceni sobie klasykę, więc w sklepach nie brakuje produktów wykonanych z litego drewna lub sklejki, która dodatkowo jest niezwykle plastyczna – dzięki niej krzesła mogą mieć znacznie ciekawsze kształty niż w przypadku innych modeli. Wielbiciele surowego klimatu i nowoczesnych aranżacji z pewnością pokochają krzesła wykonane z tworzyw sztucznych. Są one nie tylko trwałe, ale też dostępne w wielu ciekawych formach oraz kolorach.

 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także