×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Krzesła w jadalni - zobacz propozycje polskich projektantów wnętrz

Krzesła w jadalni - zobacz propozycje polskich projektantów wnętrz

Autor: mg
20 lis 2019 11:44

Przepis na wystrój jadalni jest prosty - wystarczy dobrać krzesła i stół. Co jednak zrobić, żeby przełamać aranżacyjny banał? Pokazujemy najciekawsze pomysły rodem z polskich wnętrz.

Wbrew pozorom dopasowanie krzeseł do stołu i aranżacji wnętrza nie jest proste, zwłaszcza, gdy nie chcemy iść na łatwiznę. W pierwszej kolejności musimy zadbać o ich funkcjonalność - dopasować wymiary do wzrostu korzystających z nich osób oraz zapewnić odpowiednie odległości między nimi, by siedzenie przy stole nie nastręczało kłopotów.

Jednak dla odbioru wnętrza kluczowe jest wzornictwo krzeseł. I tu możemy postąpić dwojako. Najłatwiej będzie skorzystać z gotowych kolekcji przeznaczonych do wyposażenia jadalni. Wówczas uzyskamy efekt spójności kolorystycznej i stylistycznej. Możemy jednak popuścić wodze fantazji i stworzyć aranżację kącika jadalnianego zrywającą ze stylistyczną sztampą. Do stołu możemy dobrać na przykład identyczne modele krzeseł, ale różniące się między sobą kolorystyką, lub też zachować wspólny mianownik w postaci tego samego koloru, ale zestawić ze sobą krzesła o najróżniejszych kształtach. Efekt "wow" - murowany!

Zobaczcie, jak kwestię doboru krzeseł do stołu jadalnainego rozwiązali polscy projektanci wnętrz!

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także