×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia klasyczna - jakie dobrać akcesoria?

Kuchnia klasyczna - jakie dobrać akcesoria?

Autor: mg
13 wrz 2019 12:21

Czy klasyczna zabudowa kuchenna wyklucza użycie nowoczesnych akcesoriów? Dostępna na rynku oferta przekonuje, że nie.

Przeglądając katalogi meblowe, facebookowe i instagramowe inspiracje czy nawet targowe ekspozycje producentów mebli trudno nie zauważyć dominacji nowoczesnego wzornictwa. W tej sytuacji można odnieść wrażenie, że tradycyjne kuchnie powoli odchodzą do lamusa. Nic bardziej mylnego!

W praktyce Polacy wciąż bardzo chętnie sięgają po klasyczne rozwiązania. Naturalne materiały – drewno i forniry – cieszą się co najmniej taką samą popularnością, jak lakier, akryl czy metal. Podobnie dekoracyjne wieńce, ozdobne listwy czy frezy nie zawsze i nie wszędzie ustępują miejsca minimalizmowi.

Polacy kochają klasykę i ponadczasowe rozwiązania. Wiele osób uważa je zresztą za synonim piękna. Nie oznacza to jednak, że wybierając tradycyjne wzornictwo, zamierzają zrezygnować z funkcjonalności, ergonomii czy wygodnych rozwiązań. Wartości te są równie cenne dla niemal wszystkich użytkowników – wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu firmy Rejs. Mało tego, świadomość możliwości, jakie oferują innowacyjne rozwiązania – systemy wspomagania, udoskonalone okucia i podnośniki, a wreszcie akcesoria meblowe, takie, jak: cargo, szuflady czy kornery – systematycznie rośnie. Klienci doskonale wiedzą czego chcą, a czego nie. I to niezależnie, czy planują zabudowę samodzielnie, czy korzystając z pomocy projektantów. Dokładnie sprawdzają dostępne mechanizmy – ich parametry, wytrzymałość, a także opinie na ich temat. Wybierają coraz bardziej świadomie i są w stanie wydać więcej na sprawdzone rozwiązania.

Wbrew pozorom, dopasowanie nowoczesnych akcesoriów i okuć do tradycyjnych wzorniczo mebli nie nastręcza praktycznie żadnych trudności. A to dlatego, że większość z nich montowana jest wewnątrz korpusu i nie jest widoczna z zewnątrz. Mało tego, akcesoria w wielu wypadkach bez większego trudu można zamontować również w już istniejących meblach kuchennych – nawet tych dość wiekowych.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także