×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia minimalistyczna. Tak możesz ją zaaranżować

Kuchnia minimalistyczna. Tak możesz ją zaaranżować

Autor: Alicja Pietrowska
04 wrz 2015 12:23
Aktualizacja: 07 wrz 2015 08:39

Kuchnia w stylu minimalistycznym jest przestronna, czysta i niezagracona. Jej największą zaletą - oczywiście poza ładnym wyglądem - jest to, że jest prosta do sprzątania. Zobaczcie ciekawe aranżacje zainspirowane minimalizmem.

Sekretem i kluczem do aranżacji wnętrza kuchennego w stylu minimalistycznym jest usunięcie z blatów i półek wszystkich niepotrzebnych rzeczy - zwłaszcza drobnych dekoracji i przedmiotów kuchennych, które wprowadzają chaos i zamieszanie. Działa tu zasada - "im mniej, tym lepiej". Stawiamy przede wszystkim na meble o geometrycznej, prostej formie, design oraz oryginalne materiały wykończeniowe. Najlepiej sprawdzi się szkło, stal i kamień. Powierzchnie kuchennej zabudowy są jednolite, a dekoracje ograniczamy do minimum. Nie ma tutaj setek małych gadżetów, bibelotów, zwisających z okapu przypraw, wyeksponowanej zastawy czy innych kuchennych przedmiotów. 

Jeśli chodzi o kolory ścian i frontów meblowych to stawiamy na klasyczną, chłodną biel albo szarości. Nasycone, intensywne barwy stosujemy tylko jako dodatek oraz urozmaicenie. Nowoczesne wnętrza mogą wydawać się nazbyt surowe, a odpowiednio dobrany kolor oraz barwne dodatki pozwolą je nieco ocieplić. Trzeba jednak pamiętać, żeby nie używać ich w nadmiarze. Powinny one być gustownie, odpowiednio rozmieszczone i w niewielkiej ilości. Warto postawić na designerską lampę czy okap kuchenny.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także