Kuchnia U. Zobacz modne projekty w tym kształcie

Kuchnia U. Zobacz modne projekty w tym kształcie

Autor: Alicja Pietrowska
15 gru 2015 12:32

Kuchnia w kształcie litery U to rozwiązanie, które świetnie sprawdza się we wnętrzu otwartym na salon. Zobacz jak ją modnie urządzić.

Zabudowa "U" zapewnia wygodę użytkowania kuchni. We wnętrzach tego typu dwa ciągi robocze biegną wzdłuż przeciwległych ścian i są połączone trzecim, poprzecznym. Jest to dobre rozwiązanie dla dużej, otwartej na salon kuchni z oknem, ale kuchnia w tym kształcie dobrze prezentuje się również w mniejszych pomieszczeniach.

W układzie "U", lodówkę i kuchenkę zazwyczaj umieszcza się w bocznych częściach zabudowy, w trzeciej natomiast znajdują się szafki stojące przykryte blatem. Idealny układ funkcjonalny to taki, w którym cały środkowy ciąg jest przeznaczony na strefę przygotowywania potraw. Meble oraz urządzenia AGD bez problemu można zaaranżować w formie tzw. trójkąta roboczego, dzięki czemu wnętrze staje się ergonomiczne, a dostęp do wszystkich rzeczy jest nieutrudniony. 

Kuchnia kształtem nawiązująca do podkowy jest także funkcjonalna z innych względów. Narożniki zabudowy świetnie sprawdzają się jako miejsce przechowywania drobnego sprzętu AGD lub innych przedmiotów kuchennych, z których rzadziej korzystamy. Są to najbardziej pojemne szafki w kuchni. Jeśli zamontujemy w nich specjalne systemy, które pozwolą bez trudu wydobyć schowane głęboko przedmioty.  

Pomysłów na funkcjonalną i atrakcyjną aranżację kuchenni w kształcie litery "U" jest wiele. Jednym z ciekawszych jest urządzenie poprzecznej ściany bez górnych szafek. Dzięki temu zyskujemy przestrzeń, którą możemy ciekawie wykorzystać, a nasza kuchnia nabiera interesującego wyglądu. Dobrym rozwiązaniem jest także wybudowanie barku, półwyspu lub postawienie stołu. 

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także