×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Kuchnia z półwyspem. Zobacz najmodniejsze rozwiązania

Kuchnia z półwyspem. Zobacz najmodniejsze rozwiązania

Autor: Alicja Pietrowska
Dodano: 01 wrz 2015 14:00
Zaktualizowano: 02 wrz 2015 08:18

Półwysep to bardzo funkcjonalny element w nowoczesnym wnętrzu. Umożliwia wspólne, rodzinne gotowanie, a także tworzy dodatkowe miejsce do przechowywania kuchennych akcesoriów.

Półwysep kuchenny może pełnić funkcję domowego baru i dodatkowej powierzchni roboczej. Świetnie sprawdza się w przypadku małej kuchni otwartej na salon. Jest równie funkcjonalny jak wyspa, ale w przeciwieństwie do niej zajmuje mniej miejsca. W zależności od układu może dzielić kuchnię na robocze części albo też oddzielać ją od pokoju dziennego. 

Półwysep świetnie nadaje się do gotowania w większym gronie. Wokół niego może zgromadzić się więcej osób, i wszyscy mają dobry dostęp do blatów roboczych czy płyty kuchennej. Na dużym półwyspie mogą koncentrować się strefy zmywania, przygotowywania i gotowania. W większych kuchniach dodatkowy półwysep służy też jako miejsce do spożywania posiłków, w formie wysokiego bufetu lub wygodnego stołu, przy którym mogą zasiąść nawet cztery osoby. 

W zależności od ilości miejsca i indywidualnych potrzeb kuchenny półwysep, oferuje dodatkowe miejsce do przechowywania. Możemy zamontować w nim chowany w blacie wyciąg, szuflady i szafki na wszelkiego rodzaju produkty i akcesoria, czy też modne otwarte półki, w których przechowywać można np. książki kucharskie. 

Zobaczcie ciekawe aranżacje kuchni z półwyspem.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także