Laminat szklany w kuchni - rozwiązanie praktyczne i estetyczne

Laminat szklany w kuchni - rozwiązanie praktyczne i estetyczne

Autor: Rehau
06 wrz 2018 08:39

Szukasz pomysłu na nowoczesną kuchnię? Poznaj zalety laminatu szklanego - efektownego i innowacyjnego materiału, który dystansuje szkło, a nawet płytki w naszych kuchniach.

Wśród rozwiązań zdobiących nowoczesną i modną kuchnię na pierwsze miejsce wysuwa się laminat szklany, czyli szkło polimerowe. Można śmiało stwierdzić, że to rozwiązanie zdystansowało wszelkiego rodzaju płytki, kombinacje wodoodpornych połączeń drewna i płytek ceramicznych, a nawet metalu i szkła w nowoczesnych kuchniach. Określenie Rauvisio crystal stało się zwrotem dobrze kojarzonym z marką Rehau i synonimem prostoty, klasycznej elegancji i praktycznych rozwiązań w kuchni.

Dlaczego laminat szklany?

Zastosowanie szkła polimerowego pozwala na stworzenie pomieszczenia w naturalnym, wyważonym stylu, jednocześnie bardzo funkcjonalnym i dzięki szczegółom - efektownym. Możemy zastosować jasną paletę barw, zarówno z białym kolorem, jak i beżami i dekorami nawiązującymi do kolorów naturalnego drewna, czyli coś co nowoczesna kuchnia lubi. Uzyskujemy jednocześnie wrażenie powiększonej przestrzeni i tego, co zawsze podświadomie chcemy widzieć w kuchni – porządku. Laminat szklany sprawi ponadto, że przez lata bez problemu utrzymamy kuchnię w porządku i nienaruszonym stanie – i to naprawdę bez większych zabiegów z naszej strony.

Szkło polimerowe nadaje się do wykorzystania zarówno w małej kuchni, jak i większej – otwartej, połączonej niekiedy z innym pomieszczeniem, np. salonem. Tą pierwszą optycznie powiększa, sprawiając wrażenie głębi, podczas gdy w kuchni większej spowoduje, że pomieszczenie wyda nam się sterylnie czyste, jasne, i dyskretnie sprawi, że będzie ona pasowała do sąsiednich rozwiązań architektury wnętrz. Rauvisio crystal znakomicie imituje prawdziwe szkło, będąc od niego jednocześnie lepsze pod każdym względem. Jest przede wszystkim wytrzymałe, odporne na uderzenia, o które w kuchni przecież nietrudno. Od standardowego szkła jest bowiem dziesięciokrotnie wytrzymalsze. Nie starzeje się, nawet gdy jest narażone na słoneczną ekspozycję, parę i wilgoć czy na spadające na nie odpryski przygotowywanych potraw. Po prostu, przez lata jest jak nowe i w razie potrzeby może być wzbogacone o nowe elementy.

Na ścianach, frontach szafek, nad blatem... 

Szklany laminat Rehau jest stosowany z powodzeniem na ścianach i frontach szafek, na pasie nad blatem roboczym w kuchni, może z niezłym skutkiem pokrywać drzwi szafek, wnęki i miejsca dotąd ciemne i trudno dostępne, choć widoczne. Nadaje im bowiem wrażenia głębi, rozjaśnia i przyciąga wzrok. Możliwości zastosowania mamy wiele, tym bardziej, że Rauvisio crystal może wystąpić w bieli, w jej najczystszych, śnieżnych odcieniach, jak również w pastelach, beżach i szarościach.

Warto przywołać przykład przyjemnego dla oka Capuccino, ciekawe neutralne szare Cemento z kolekcji Rauvisio brillant czy występujący w wariantach wysoki połysk lub metalik odcień Zucchero. Pasują idealnie do nastroju spokoju i czystości, które panują we współczesnej kuchni. Tym bardziej, że szkło polimerowe Rauvisio crystal, dając bardzo dobre warunki utrzymania w czystości, pozwala nawet na sporządzenie wprost na jego powierzchni notatek, miłych życzeń dla domowników czy listy zakupów, która akurat przyszła nam do głowy. W razie potrzeby bez problemu przywrócimy stan poprzedni po przetarciu ściereczką. A uznanie dla szklanego laminatu – pozostanie!

Dowiedz się więcej na: www.rehau.pl/crystal

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także