PARTNER PORTALU
Łóżka z tapicerowanym wezgłowiem

Łóżka z tapicerowanym wezgłowiem

Autor: Urszula Koronczewska
11 lut 2014 22:58

Modne są łóżka tapicerowane w całości bądź z tapicerowanym wezgłowiem, m.in.w ekoskórze, w grubych szenilach o stonowanych kolorach - brązach, bieli, czerni, szarościach.

Niewątpliwie najciekawszym elementem łóżek tapicerowanych są wezgłowia. Wyróżniają się m.in. pikowaniami o ciekawym wzorze, kontrastowymi obszyciami. Niektóre z nich posiadają stopniową regulację oparcia, a nawet pełnią funkcję podręcznej półki wyposażonej w oświetlenie LED-owe.

Wezgłowia występują w wielu formach i kształtach – od najprostszych „desek” do wyprofilowanych „skrzydeł”. Interesującym przykładem modnej sypialni jest „Lima” firmy Klose, wykonana z litego drewna i naturalnej okleiny orzechowej, ze względu na widoczną dbałość o detale. Miękkie, tapicerowane skórą naturalną wezgłowie o dekoracyjnych przeszyciach kontrastuje kolorystycznie z ramą łóżka. Forma mebli prezentuje łagodne linie profili i delikatne łuki frezowanych smukłych nóżek. Godne uwagi są też rzeźbione motywy kwiatowe na frontach szafek nocnych oraz komody. 

Imponującym wezgłowiem w formie tapicerowanych „skrzydeł” może „poszczycić się” łóżko z kolekcji „Vendome” firmy Selva, zaprojektowanej przez Lorenzo Belliniego. Inspiracją dla tej kolekcji była stylistyka XVIII wieku oraz nowe horyzonty wzornicze rozwijane przez francuskich projektantów w latach 30. i 40. ubiegłego wieku. 

Tapicerowane nie tylko łóżko

W modnej sypialni powinna znajdować się toaletka z użytecznymi szufladami w zestawie z wygodnym krzesełkiem i oczywiście lustrem – mówi Edyta Siewier z firmy Mebin - Bardzo popularne są również naturalne kolory mebli, szczególnie ciemne odcienie brązu. Najlepiej sprzedają się kolekcje nowoczesne, w których znajdziemy funkcjonalne modułowe bryły wykonane z drewna i naturalnej okleiny. Takie meble są niezwykle praktyczne – umożliwiają dowolną zmianę aranżacji sypialni.

Popularnością cieszą się kolekcje o ciekawych zestawieniach barw i materiałów, prostej linii wzorniczej, o dużej różnorodności brył wyposażonych w użyteczne rozwiązania technologiczne. Klienci kupują najczęściej kompletne kolekcje do sypialni zwracając uwagę nie tylko na aspekt użytkowy poszczególnych brył, ale również na ich walory estetyczne. Elegancki wygląd wnętrzu zapewniają meble należące do tej samej linii wzorniczej. Poszczególne kolekcje stanowią ofertę kompleksową - bogactwo mebli i ich funkcjonalny charakter pozwalają na dobranie brył odpowiadających potrzebom nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Faktura i kolor

Bardzo ważną rolę odgrywają zastosowane tkaniny i skóry oraz ich kolorystyka – mówi Edyta Pochwałowska z firmy Stolwit - Dominują pudrowe pastele i zdecydowane „elektryzujące”, intensywne barwy. Wśród tkanin najmodniejsze są lny i welwety. Uważnie wybieramy i poszerzamy ofertę tkanin obiciowych, gdyż to właśnie one zdecydowanie wpływają na efekt końcowy mebla i zaplanowany styl wnętrza. Najbardziej popularne są łóżka pikowane oraz o prostej formie. Obserwujemy również wzrost zainteresowania meblami skrzyniowymi, szczególnie wśród sypialni z szafami do zabudowy. Oznacza to, że liczba zwolenników tradycyjnych rozwiązań wykazuje tendencję rosnącą. Polacy coraz bardziej są świadomi tego, jak ważny dla regeneracji organizmu jest komfort snu i wypoczynku.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także