×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łóżko do sypialni - wybierz model z efektownym zagłówkiem!

Łóżko do sypialni - wybierz model z efektownym zagłówkiem!

Autor: bm
04 lis 2019 14:52

Piękny zagłówek łóżka to prawdziwa ozdoba sypialni. Jeśli dodatkowo jest wysoki, miękki i wygodny, podnosi komfort użytkowania wnętrza.

Czytaj też: 5 jesiennych trendów, które warto wprowadzić do sypialni

Ważnym kryterium wyboru wyposażenia sypialni jest zagłówek łóżka. To element, który wpływa na wygląd całego wnętrza, a także na wygodę użytkowania sypialni. Możliwość wygodnego oparcia się podczas wieczornego czytania książki to dla wielu z nas warunek funkcjonalności. Zagłówek może być standardowy, twardy, ale największą popularnością cieszą się jednak zagłówki tapicerowane, nawet jeśli całość konstrukcji łóżka jest drewniana lub metalowa. Królują zagłówki pikowane – o regularnych, geometrycznych kształtach. Pozwalają one stworzyć w sypialni przytulny klimat, mają też wysokie walory estetyczne, zwłaszcza że pikowania i przeszycia mogą tworzyć charakterystyczne wzory, będące ozdobą samą w sobie.

Ważna jest też wysokość zagłówka – nie może on być zbyt niski, ale z kolei te bardzo wysokie to już wybór dla odważnych – mocno wpływają one bowiem na ostateczny wygląd sypialni. Poza tym często pod tym względem ogranicza nas sam kształt i wielkość wnętrza.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także