×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Łóżko kontynentalne w domu - modny trend

Łóżko kontynentalne w domu - modny trend

Autor: mg
12 sie 2019 10:51

Najpierw sprawdziło się w pokojach hotelowych, teraz zdobywa popularność także w domach. Łóżko kontynentalne zapewnia wygodę na wysokim poziomie, a o to przecież przede wszystkim w sypialni chodzi.

Łóżka kontynentalne zyskują na popularności w domowych sypialniach. Dlatego na rynku dostępnych jest coraz więcej najróżniejszych modeli tych komfortowych posłań. Poszukując łóżka kontynentalnego do swojej sypialni, warto skoncentrować się na znalezieniu modelu o jak najwyższej wygodzie. Warto w tym miejscu wziąć pod uwagę wysokość łóżka oraz materace, które tworzą konstrukcję danego mebla. W dużym uproszczeniu można zasugerować, aby kierować się nieskomplikowaną zależnością – im więcej warstw sprężynujących, tym większa wygoda. Poza materacem bazowym i materacem właściwym, bardzo dobrym rozwiązaniem jest dobranie jeszcze trzeciej warstwy w postaci nakładki na materac. Tutaj, w zależności od preferencji, każdy może wybrać miękki lub twardy topper. Jeśli zwrócimy dodatkowo uwagę na wykonanie poszczególnych warstw z jak najlepszych, innowacyjnych komponentów, wówczas uzyskamy z całą pewnością wysokie i niezwykle wygodne łóżko kontynentalne – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Metraż ma znaczenie?

Ze względu na swoje gabaryty łóżka kontynentalne pozornie najlepiej sprawdzają się głównie w przestronnych sypialniach. Wprawne oko zauważy jednak, że w odróżnieniu od zwykłych łóżek tapicerowanych, łóżka kontynentalne nie posiadają ram dokoła materaca, gdyż rama znajduje się na samym dole – pod materacem. Dzięki temu można zaoszczędzić niekiedy nawet do dwudziestu centymetrów przestrzeni. Warto zwrócić również uwagę na wezgłowie łóżka, które może wystawać poza bryłę łóżka lub z nią licować. Wybór zależy od tego, jak dużą powierzchnię sypialni chcemy przeznaczyć na miejsce do odpoczynku.

Łóżko kontynentalne a aranżacja sypialni

Wybór stylu aranżacyjnego, według którego urządzimy naszą sypialnię, zależy oczywiście od naszych upodobań i tego, w jakich wnętrzach czujemy się najlepiej. Warto natomiast wziąć pod uwagę fakt, że w porównaniu ze standardowymi łóżkami tapicerowanymi i drewnianymi, łóżka kontynentalne to nieco bardziej wyrafinowane meble, których walory w pełni podkreślą efektowne aranżacje wnętrz. Stonowany, amerykański styl Hampton, niezwykle ozdobny styl glamour, przytulny i elegancki styl angielski, „słoneczny” styl kalifornijski – to cztery przykłady kierunków aranżacyjnych, w których warto podążać podczas urządzania sypialni z łóżkami kontynentalnymi w roli głównej.

Tapicerka – stonowana czy wyrazista?

Podobnie jak w przypadku stylu aranżacyjnego – wybór koloru obicia łóżka również zależy od naszych upodobań. Jednak dobierając fakturę i odcień tapicerki, warto zwrócić uwagę na wezgłowie łóżka, a konkretnie na jego zdobienie. Im więcej drobnych elementów, np. głębokich pików, znajduje się w zagłówku, tym lepiej sprawdzi się jasny odcień tapicerki. Sprawi on, że nawet najdrobniejsze zdobienie będzie wyraźnie widoczne. W tym przypadku ważną rolę odgrywa również światło w sypialni. Jeżeli do pomieszczenia dociera dużo naturalnego światła, można zdecydować się na połączenie pikowanego wezgłowia z nieco ciemniejszym lub zupełnie ciemnym kolorem tapicerki. Zdobienia zagłówka w postaci regularnych przeszyć z wciągami znacznie łatwiej podkreślić, dlatego tkanina może w tym przypadku być ciemniejsza oraz posiadać mniej jednolitą strukturę. Całkowicie gładkie wezgłowia zapewniają z kolei zupełną swobodę – pamiętajmy jednak, by zwracać uwagę na oświetlenie pomieszczenia i nie dobrać zbyt ciemnej tapicerki. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że mebel będzie sprawiał wrażenie jeszcze bardziej masywnego, a w konsekwencji przytłaczającego.

Praktyczne funkcje łóżka kontynentalnego

Podstawową funkcją łóżka kontynentalnego (jak i każdego innego łóżka) jest zapewnienie śpiącemu komfortowego odpoczynku przez całą noc. Natomiast pewne specyficzne cechy mebla o kontynentalnej konstrukcji sprawiają, że świetnie sprawdzi się nie tylko w sypialniach wielbicieli pięknego wyposażenia domu. Wysokość łóżek kontynentalnych sprawia, że są one meblami polecanymi seniorom oraz osobom mającym trudności z poruszaniem się. Wysoko zlokalizowana powierzchnia spania ułatwia wstawanie i siadanie na łóżku, co sprawia, że codzienne funkcjonowanie jest znacznie mniej uciążliwe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także